۰ سبد خرید
مریم شیخ
تسهیلگر زبان زندگی و زبان زرافه
درباره
دوره‌ها و محصولات
مقالات
ویدیوها
پادکست‌ها
۰
دوره/محصول
۰
مقاله
۰
ویدیو
۰
پادکست
بیوگرافی

سلام من مریم شیخ هستم
امسال 42 ساله شدم. کارشناسی خودم را در مهندسی عمران گرفتم و از زمان فارغ التحصیلی به مدت 14 سال در حوزه صنعت مشغول به کار بودم. بعد از آن تصمیم گرفتم کسب و کار و علاقه ی خودم را دنبال کنم و الان هم دانشجوی مدیریت کسب و کار (DBA) هستم.

در کنار کار و تجربه هایی که از این طریق کسب کردم، با توجه به علاقه و دغدغه های خود از سال 1386 به صورت داوطلبانه با سازمان های مردم نهاد در ارتباط با کودکان کار و خیابان، مشغول به کار بودم و الان هم همچنان در این ماجرا فعالیت هایی را دارم. در این مجموعه ها کارهای متفاوتی انجام داده ام، از تدریس به کودکان تا نوشتن پروپوزال، هدایت روابط عمومی و تسهیلگری در حل منازعات و چالش ها. از سال 88 به صورت اتفاقی با الگوی ارتباط بدون خشونت آشنا شدم و همزمان تحصیلاتم را در مطالعات فرهنگی از شاخه ی جامعه شناسی شروع کردم.

آشنایی من با این الگو تا به الان طول کشیده. بیش از چند بار دوره های آشنایی و تمرین زبان زندگی را در کنار عزیزانی گذراندم که در غني کردن مسیرم بسیار موثر بوده اند. همراه این دوستان در بخش حل اختلاف با شیوه ای مرتبط با زبان زندگی مسیر را پیش بردیم به نام حلقه های ترمیمی.
با توجه به دغدغه و علاقه ی شخصي ام، ابتدا تسهیلگری زبان زرافه را براي بچه ها شروع کردم، در مهد و در دبستان کارگاه زبان زندگی برای بعضی ان جی اوها و همین طور بزرگسال را شروع کردم و از سال پیش (1399) فعالیت زبان زرافه برای نوجوانان ١٠ تا ۱۵ سال را هم به فعالیت هايم اضافه کردم که امیدوارم امسال با بچه های 15 تا 18 سال را هم شروع کنم.
الان هم خوشحال و قدردان هستم از فرصتی که قرار است فراهم بشود، تا جنسی از ارتباط را با شما شروع کنم و امیدوارم این ارتباط بر غنی تر کردن زندگی همه ی ما تاثیری دو چندان داشته باشد.
در کارگاه های ارتباط بدون خشونت چه برای کودکان و بزرگسالان پیش بینی نتیجه، کار راحتی نیست چرا که زبان زندگی قائم به فرآيند است تا نتیجه تلاش همه ی ما این است كه آنچه را خودمان زندگی کردیم و از در لحظه ای انسانی تر زندگی کردنمان تاثیری خوشایند دیدیم را با شما سهیم بشويم.

اميدوارم این الگو به ما کمک کند تا بتوانیم با خودمان رابطه محبت آميز داشته باشیم و نیازهای خودمان، خانواده، مدرسه و اجتماع را با روش هایی غنی ساز برآورده ساخته و رابطه ای مبتنی بر ديدن حداکثری همه نیازها خلق کنیم.

موردی یافت نشد.
موردی یافت نشد.
موردی یافت نشد.
موردی یافت نشد.


ارسال تیکت جدید