ارتباط با نوجوان پرخاشگر

ارتباط با نوجوان پرخاشگر
در این پست می‌خوانید:

بیاموزید که چگونه در دعواهای شدید و رفتار های پرخاشگرانه با نوجوان خود کنار بیایید و در صورت خشونت پرخاشگرانه آمیز شدن آنها چه باید بکنید.

چگونه مشاجره با نوجوان خود را خنثی کنید

این موضوع بسیار مهم است که به یاد داشته باشید که رفتار شما می تواند وضعیت پرخاشگرانه را بهبود یا بدتر کند، بنابراین مهم است که الگوی خوبی برای نوجوان خود باشید. اگر شما پرخاشگرانه رفتار کنید اما به نوجوان خود بگویید این کار را نکند، او گوش نخواهد کرد. همچنین یادآوری این نکته مفید است که عصبانیت آنها اغلب ناشی از ترس از دست دادن کنترل است. این نکات را امتحان کنید:

  • سعی کنید حضور آرام و مسالمت آمیز داشته باشید و بدون اینکه تهدید کنید قوی بنظر برسید.
  • مطمئن شوید که زبان بدن شما نشان دهنده تمایل شما به گوش دادن است.

  • از خیره شدن در چشم آنها خودداری کنید و به آنها فضای شخصی بدهید.

  • اگر مشاجره ای از کنترل خارج شد، به نوجوان خود توضیح دهید که نیم ساعت دیگر می روید و دوباره برمی گردید تا اوضاع آرام شود.

تمرینات تنفسی می تواند به کاهش شدت مشاجره کمک کند. نفس عمیق بکشید، چند ثانیه نگه دارید و سپس بازدم کنید. 5 بار تکرار کنید. وقتی نوجوان شما آرام است، این تکنیک را به او پیشنهاد دهید تا او نیز راهی برای کنترل خشم خود داشته باشد.

به یاد داشته باشید که نوجوانان ممکن است ندانند چگونه خشم خود را کنترل کنند و این می تواند آنها را ناامید و ترسان کند. با این حال، مانند کودکان نوپا، اگر به نوجوانان تسلیم شوید زیرا فریاد زدن و فریاد زدن آنها شما را می ترساند یا شما را گیج می کند، در واقع آنها را تشویق می کنید که رفتار غیرمنطقی را به عنوان راهی برای رسیدن به آنچه می خواهند تکرار کنند.

نحوه برخورد با رفتار خشونت آمیز

گاهی اوقات، پرخاشگری نوجوان می تواند به خشونت تبدیل شود. اگر آنها به شما یا شخص یا چیز دیگری حمله کردند، ایمنی را در اولویت قرار دهید. بگذارید نوجوانتان بداند که خشونت غیرقابل قبول است و تا زمانی که آنها آرام نشوند از او دور خواهید شد.

اگر خروج از اتاق یا خانه کمکی نمی کند، با پلیس تماس بگیرید. به هر حال، اگر احساس خطر یا ترس می کنید، پس حق دارید از خود محافظت کنید.

 توصیه های زیر را برای مقابله و کمک به یک نوجوان خشن در نظر بگیرید:

به آنها فضا بدهید: زمانی که آرام شدند، ممکن است بخواهید در مورد اتفاقی که افتاده با آنها صحبت کنید و به آنها پیشنهاد دهید که به شما اجازه دهند کمکی برای آنها پیدا کنید.

واضح باشید: نوجوانان باید بدانند که شما در مرزهایی که تعیین کرده اید می ایستید. آنها باید بدانند که هر نوع خشونتی غیرقابل قبول است.

با مدرسه آنها صحبت کنید: ببینید آیا رفتار پرخاشگرانه آنها نیز در آنجا اتفاق می افتد یا خیر. برخی از مدارس مشاوره ارائه می دهند.

از خشونت علیه نوجوان خود اجتناب کنید: به یاد داشته باشید خشونت هرگز خوب نیست.

مشاوره ترتیب دهید: اگر نوجوان شما اعتراف کرد که مشکلی دارد و مایل به دریافت کمک است، در اسرع وقت با یک مشاور یا روانشناس وقت ملاقات رزرو کنید. در مورد کمک های موجود با پزشک عمومی یا مدرسه آنها صحبت کنید.

نگران مسائل بهداشت روان هستید؟

اگر نگران این هستید که نوجوان شما مشکل سلامت روانی مانند افسردگی داشته باشد، با پزشک عمومی صحبت کنید. آنها می توانند شما را به خدمات بهداشت روانی کودکان و نوجوانان ارجاع دهند.

کمک و پشتیبانی

سازمان‌های زیادی وجود دارند که حمایت عاطفی و توصیه‌های عملی را به شما و نوجوانتان ارائه می‌کنند. در چنین مرحله ای، مهم است که نوجوانان یاد بگیرند که چگونه به خوبی ارتباط برقرار کنند و خشم را به روشی سالم ابراز کنند.

در صورتی که نمی دانید چگونه به نوجوان خود کمک کنید که خشم خود را کنترل کند مطالب زیر را به شما پیشنهاد می کنیم.

چند راهکار برای مدیریت خشم در نوجوانان

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید