انتظارات سالم در روابط زوجین

انتظارات سالم در روابط زوجین
در این پست می‌خوانید:

انتظارات یک خیابان دو طرفه هستند و مهم است که هم شما و هم شریک زندگیتان احساس کنید که شنیده و درک می شوید. قطعا برطرف شدن نیازهای زوجین به صورت برابر در پایداری ازدواج بی تاثیر نیست.

1. برای یکدیگر وقت می گذارید.

ایجاد یک وقت در برنامه‌تان برای شریک خود بسیار مهم است خواه یک عصر خاص را برای شب قرار بگذارید یا فقط پیام‌های دلگرم‌کننده در طول روز بفرستید در هر صورت با این کار ایجاد احساس ارزشمندی را برای یکدیگر به ارمغان خواهید آورد. انتظار داشتن اوقات مشترک با همسرتان از انتظارات منطقی و سالم در یک رابطه است.

2. در مورد انتظارات خود صحبت می کنید

مکالمه‌ای داشته باشید تا مشخص کنید این رابطه چیست و دائماً در مورد انتظارات صادقانه و خاص پیرامون این رابطه صحبت کنید. این باید یک گفتگوی مداوم باشد و این گفتگوها باید در فواصل زمانی منظم انجام شود، زیرا انتظارات تغییر خواهد کرد.

3.امور مختلف را با هم انجام دهید

سعی کنید امور مختلف راباهم انجام دهید. به عنوان مثال، یکی از نمونه های توقعات بالا در یک رابطه می تواند این باشد که شما از شریک زندگی خود انتظار دارید هر روز بعد از کار غذا درست کند و فقط بدون هیچ بحثی این خواسته را از او بخواهید و این کار باعث می شود شریک زندگی شما احساس کند که از او سوء استفاده می شود اما اگر آن کار را تقسیم کنید این احساس را در همسرتان ایجاد می کنید که برای وقت و زحمت همسرتان ارزش قائل هستید. از طرفی گاهی انجام کار ها با هم به یک تجربه شیرین تبدیل خواهد شد.

4. ابراز محبت در یک رابطه عاشقانه

یکی از اساسی ترین انتظارات ابراز علاقه است زیرا بسیار مهم است که شریک زندگیتان بداند که او را دوست دارید و از او قدردانی می کند و آن را به گونه ای بیان می کند که بتوانید به وضوح درک کند. به عبارت دیگر، درک و پذیرش زبان عشق یکدیگر از جمله انتظارات واقع بینانه در یک رابطه است.

در آغوش گرفتن، بوسیدن و گرفتن دست همسر همگی نشانه های مورد انتظار محبت در یک رابطه هستند. با این حال، تعیین اینکه چگونه شریک زندگی‌تان محبت خود را نسبت به شما ابراز می‌کند، به انتظارات غیرواقع‌ بینانه محدود می‌شود.

5. صداقت از جمله انتظارات واقع بینانه در یک رابطه است

صداقت یک انتظار غیرقابل مذاکره در یک رابطه است. مهم نیست در چه شرایطی هستید، باید از شریک زندگی خود انتظار صداقت کامل و مطلق داشته باشید زیرا بدون آن نمی توانید یک رابطه قوی و سالم بسازید. جایی که فریب و دروغ وجود دارد، رابطه دیر یا زود فرو می ریزد.

6. اعتماد متقابل

جایی که صداقت وجود دارد، طبیعتاً اعتماد نیز به دنبال آن خواهد بود. تا آنجا که استانداردها و انتظارات در روابط پیش می رود، اعتماد یک الزام است. اگر در یک رابطه متعهد هستید، اعتماد همیشه در لیست قرار می گیرد. بدون اعتماد، نمی توانید یک رابطه پایدار با یک شریک عاشقانه را متصور شوید. از طرف دیگر، انتظار اینکه یک شریک به شما اعتماد کند نیز طبیعی و معقول است..

در حالی که شما باید سهم خود را انجام دهید تا به عنوان یک فرد قابل اعتماد شناخته شوید، شریک زندگی شما نیز باید سوء ظن، ناامنی و حسادت را کنار بگذارد تا اعتماد متقابل را تقویت کند.

7.رفتار محترمانه

انتظارات عادی در یک رابطه چیست؟ اگر بخواهیم به این سوال پاسخ تک کلمه ای بدهیم، بی شک احترام است. احترام همیشه در دسته انتظارات بحق قرار می گیرد. چراکه رابطه ای که در آن مانند یک حصیر در با شما رفتار می شود یا احساس می کنید نامرئی، بی ارزش و تحقیر شده اید، ارزش وقت و انرژی شما را ندارد.

احترام به یکدیگر نشانه یک رابطه سالم است و وقتی احترام متقابل وجود دارد، شرکا راهی پیدا می‌کنند تا حتی پیچیده‌ترین اختلافات و بحث‌ها را همدلانه مدیریت کنند، بدون اینکه یکدیگر را کوچک‌تر احساس کنند.

همیشه به یاد داشته باشید احترام یک خیابان دو طرفه است.

8. بپذیرید که کامل نخواهید بود

چقدر عالی می شد اگرتمامی انتظارات شما در یک رابطه برآورده می شد! همچنین فوق العاده خواهد بود اگر کسی یک میلیارد دلار و یک جزیره خصوصی به شما بدهد تا دیگر مجبور نباشید یک روز دیگر در زندگی خود کار کنید! همانطور که می دانید این به طور واقع بینانه امکان پذیر نیست پس منتظر نباشید که همسرتان انتظارات شما را بدون شکست برآورده کند.

روابط انسانی بسیار پیچیده هستند، درست مانند افرادی که آنها را تشکیل می دهند، بنابراین بسیار حیاتی است که انتظارات خود را واقع بینانه نگه دارید. این واقعیت را بپذیرید که مواردی وجود دارد که شریک زندگی شما، شما را ناامید می کند و شما او را. برآوردن انتظارات خود از شریک زندگی را پیش نیاز یک رابطه موفق قرار ندهید، حداقل نه همیشه.

تنظیم و مدیریت صحیح انتظارات می تواند کلید یک رابطه سالم و رضایت بخش باشد که در آن هر دو طرف شکوفا می شوند. بنابراین، از همان ابتدا آن را در روابط خود اولویت بندی کنید. برای اصلاح مسیر، منتظر نباشید تا رابطه شما زیر بار انتظارات برآورده نشده یا ناهماهنگ دچار تزلزل شود. در مراحل اولیه رابطه با شریک زندگی خود گفتگوی واقعی داشته باشید تا مسیر پر پیج و خم یک رابطه را به راحتی طی کنید.

اگر این مقالمه برای شما مفید بود خواندن مطالب زیر نیز به شما توصیه می شود.

نکات مهم قبل از ازدواج

مزایای ازدواج

انتظارات سالم در روابط زوجین

نکاتی که اگر با فردی مضطرب قرار می گذارید باید بدانید

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید