ازدواج در اوایل جوانی: بله یا خیر؟

ازدواج در اوایل جوانی: بله یا خیر؟
در این پست می‌خوانید:

وقتی صحبت از موضوع ازدواج در سنین پایین می شود، هزاران دلیل وجود دارد که می توانیم موافق و مخالف این ایده باشیم. واضح ترین دلایل ممکن است مسائل عملی و تجربی باشد در حالی که بقیه این  دلایل می تواند دلایلی ناملموس تر مانند عشق، مراقبت و درک یکدیگر باشند. در هر صورت جوانب مثبت، منفی و احتمالات آنچه ممکن است رخ دهد را باید در نظر بگیریم.

معایب:

  • زوج های جوان آنقدر باتجربه نخواهند بود که با هم، کاری به بزرگی اداره خانواده و زندگی زناشویی را پشت سر بگذارند (به طور کلی این را در نظر داشته باشید که هیچ چیز نمی تواند شما را آماده کند، یا به هر حال هرگز نمی توانید واقعاً یا کاملاً برای چنین چیزهایی آماده باشید). اکثر مردم بیشتر در مورد این موضوع نگران هستند و به مسائلی مانند: آنها به اندازه کافی بالغ نشده اند یا به اندازه کافی زندگی مشترک را پشت سر نگذاشته اند یا جایی در همین راستا استناد می کنند. اما باز هم، اگر به آن فکر کنیم، هیچ چیز واقعا نمی تواند ما را برای کارهای بزرگی مانند ازدواج و تشکیل خانواده آماده کند. ما فکر می کنیم که اگر زوجین آنقدر همدیگر را دوست داشته باشند و مایل باشند هر چیزی را پشت سر بگذارند و روند و سفر را با هم بیاموزند، تقریباً به اندازه افراد دیگر شانس دارند تا ازدواج را به نتیجه برسانند، در واقع اراده کلید است.
  • ممکن است وضعیت مالی خانواده شما هنوز آنقدر پایدار نباشد. با توجه به سن پایین، زوجین ممکن است هنوز در وضعیت اقتصادی مناسبی نباشند، زیرا ممکن است همچنان به دنبال شغل مناسبی باشند که بتواند هم سبک زندگی آنها و هم یکدیگر را پشتیبانی کند. از نظر واقع بینانه، این دلیل بسیار معتبری برای نگرانی مردم است، زیرا برای ازدواج و سپس شروع یک زندگی جدید، مقدار زیادی پول لازم است. بنابراین زوج های جوانی که به ازدواج فکر می کنند باید این نکته را در نظر بگیرند. پول همه چیز نیست اما تقریبا همه چیز به پول نیاز دارد.

  • متعادل کردن زمان شخصی جوانان نیز خالی از اهمیت نیست زیرا ممکن یک فرد در آستانه جوانی هر از چند گاهی از یک مهمانی لذت ببرد، با دوستان خود وقت بگذراند، چراکه اساساً جوان هستند و تمایل به کارهایی دارند که همسالان خود انجام می دهند.

مسائل مربوط به تعهد ممکن است خیلی زیاد باشد. در راه تعهد به یکدیگر زمان و فداکاری های زیادی باید انجام شود. در حالی که برای برخی از جوانان ازدواج می تواند عاشقانه سپری شود، زوج های جوان زیادی وجود خواهند داشت که ممکن است احساس کنند از هر کاری که همسالان و دوستانشان انجام می دهند، جوان، مجرد و افسانه ای کنار گذاشته شده اند. بنابراین تعهد برای موفقیت یک ازدواج جوان امری کلیدی است.

جوانب مثبت

  • زوج های جوان پرانرژی تر و مشتاق تر در مورد چیزهای جدید و سفر با هم هستند. آنها جوانی، انرژی و اشتیاق را در کنار خود دارند. و اگر زوجین آماده و مشتاق عشق و تعهد خود به یکدیگر باشند، می تواند کارهای بزرگی انجام دهد و حتی اکثر مردم را شگفت زده کنند.
  • آماده برای یادگیری: اشتباهات گرچه ممکن است رخ دهند، اما جوانان باید از آن درس بگیرند، مسیر را با هم طی کنند و مطمئن شوند که آنها را تکرار نکنند و به افراد بهتری تبدیل شوند. یکی دیگر از مزایای جوان بودن این است که معمولاً وقتی اشتباهات اتفاق می‌افتد، آنقدرها هم بد نیست که از آن درس بگیرند و مطمئن شوند که دیگر تکرار نمی‌شود. آنها برای بهتر کردن اوضاع در کنار خود زمان دارند.

  • حمایت دوستان و خانواده: به عنوان یک زوج جوان و والدین، آنها معمولاً از حمایت، محبت و مراقبت دوستان و خانواده خود برخوردار خواهند بود، بنابراین هرگز نگران دست های اضافی یا کمک برای مراقبت از بچه ها و عشق و توجه به آنها نیستند. علاوه بر آنچه که به عنوان والدین به فرزندان خود می دهند. داشتن پدربزرگ و مادربزرگ، خاله، عمو و…همگی به عنوان یک واحد سیستم پشتیبانی بسیار قوی برای خانواده جوان عمل می کنند.

اگر به درستی برنامه ریزی شود و زوج به برنامه خود پایبند باشند، یک زندگی کامل را همراه فرزندان خود تجربه خواهند کرد، لذت می برند و می بینند که روند زندگی مشترکشان را در مسیر درستی طی می کنند. به عنوان والدین جوان، آنها می بینند که فرزندانشان بزرگ می شوند و روند زندگی را برای مدت طولانی طی می کنند. این به آنها اجازه می دهد تا زمان و تجربه خود را با فرزندان خود به حداکثر برسانند و به کل خانواده یک زندگی واقعاً رضایت بخش و پر از عشق، سرگرمی و بسیاری از درس ها و تجربیات زندگی مشترک را ارائه دهند. اکنون که مزایا و معایب خود را سنجیدیم، می‌توان گفت که همه چیز به دو نفر خلاصه می‌شود که می‌خواهند وارد آن شوند. ما احساس می کنیم تا زمانی که هر دو طرف در یک مسیر هستند، یکدیگر را دوست دارند و آماده هستند که به یک رابطه متعهد شوند، علیرغم مشکلاتی که در راه طولانی با آن مواجه خواهند شد، نتیجه خواهد داد.

اگر در شرف ازدواج هستید خواندن مطالب زیر نیز به شما توصیه می شود.

نکات مهم قبل از ازدواج

11 نشانه که شریک زندگی شما برای شما مناسب نیست

مزایای ازدواج

انتظارات سالم در روابط زوجین

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید