8 نکته برای از بین بردن یکنواختی در ازدواج

8 نکته برای از بین بردن یکنواختی در ازدواج
در این پست می‌خوانید:

عشق دراز مدت یکی از بزرگترین موهبت های زندگی است، اما اگر پرورش داده نشود، می تواند نفرین وحشتناکی باشد. با عشق قدیمی آسایش می آید و همراه با آن یکنواختی.

فرقی نمی‌کند از چه نژاد، مذهب، شکل، جثه یا سنی باشید، زوج‌ها در بلندمدت در سراسر جهان از همین مشکل رنج می‌برند. شاید به همین دلیل است که نرخ طلاق افزایش یافته است.

تمام هدف عاشق بودن و وقف زندگی خود به کسی این است که این تصور را داشته باشید که یک عمر خنده، شادی، عشق و همراهی را با هم سپری خواهید کرد.

چه اتفاقی می‌افتد وقتی یک روز صبح از خواب بیدار می‌شوید و متوجه می‌شوید که ایده‌آل‌های شما جای خود را به تداوم بی‌پایان، تکرار و یکنواختی داده است؟ این نقطه زمانی است که شما شروع به عصبانیت، بی حوصلگی و آماده شدن برای جمع کردن وسایل و رفتن می کنید.

چیزی که بسیاری از زوج ها متوجه نمی شوند این است که اگر هر دو طرف تصمیم خود را برای ایجاد تغییر در نظر بگیرند، یکنواختی در یک رابطه به راحتی قابل رفع است. درست مانند هر چیز دیگری، اگر می خواهید موفق شوید، به تلاش و سخت کوشی نیاز دارید.

اگر بتوانید این ساعات اضافی را در دفتر کار برای ترفیع وقت بگذارید، مطمئناً می توانید برای رابطه خود هم وقت بگذارید.

چگونه از بودن در یک رابطه لذت ببریم

بنابراین اگر در این مرحله از زندگی هستید، دیگر منتظر نباشید تا تفاوتی در زندگی هر دو ایجاد کنید. در ادامه 8 پیشنهاد وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید تا یکنواختی را از رابطه خود خارج کنید.

1. با هم سفر کنید. آیا می خواهید دوباره احساس الهام کنید، نه فقط در رابطه خود، بلکه در زندگی؟ پس سفر کنید. هیچ راهی بهتر از سفر با شریک زندگی خود برای از بین بردن یکنواختی از رابطه وجود ندارد.

وقتی بیدار می شوید و از محدوده های دنج زندگی روزمره خارج می شوید، در نهایت کارهایی را انجام می دهید که هرگز فکر نمی کردید انجام دهید. چیزهایی را می بینید که فوق العاده جدید هستند. شما خیلی بیشتر از آنچه که زندگی معمولی می تواند ارائه دهد خواهید چشید، احساس خواهید کرد و خواهید شنید.

مکانی را انتخاب کنید و تدارکات را در مورد نحوه رسیدن به آنجا بیابید. بهانه نیاورید، معطل نکنید و فقط انجامش دهید. به یاد داشته باشید که هیچ چیز نمی تواند یکنواختی را مانند سفر زیر پا بگذارد.

2. عشق ورزی. بسیاری از زوج ها در دام عشق ورزی معمولی می افتند. ممکن است متوجه شوید ک احساس شما خاموش شده است و به مانند یک شمع رقت انگیز آهسته می سوزد، و تنها چیزی که باقی می ماند کسالت است. سعی کند از عشق ورزی غافل نشوید و در این مورد با شریک زندگیتان صحبت کنید و مانند گذشته ساعاتی را در کنار هم بگذرانید.

3. هر هفته یک کار جدید انجام دهید. راه دیگر برای خلاصی از یکنواختی رابطه این است که هر هفته خود را برای انجام یک کار جدید به عنوان یک زوج به چالش بکشید. این می تواند اجاره اسکوتر و گردش در حومه شهر باشد. ممکن است تماشای یک نمایشنامه باشد یا جمع شدن با چند دوست برای یک شب سرگرم کننده.

مهم نیست که در نهایت چه کاری انجام می دهید، مطمئن شوید که کار جدیدی است و شریک زندگی شما 100٪ درگیر آن است. هر چه کار چالش برانگیزتر باشد، بهتر است.

4. با هم یک پروژه را امتحان کنید. شما همچنین می توانید با ثبت نام در یک دوره یا شرکت در یک پروژه با هم، یکنواختی را به حاشیه برسانید. لازم نیست چیزی بزرگ مانند ساختن سرپناه برای بی خانمان ها باشد، اما اگر این شما را هیجان زده کرد، همین الان پیش بروید و به آن بپردازید.

می توانید چیزی ساده مانند ثبت نام در یک کلاس آشپزی تایلندی یا یادگیری رقص با هم را امتحان کنید. مهم نیست که چه اتفاقی می افتد، تجربه شروع کاری جدید و رسیدن به یک هدف نهایی با هم مطمئناً همه چیز را تازه و هیجان انگیز نگه می دارد.

5. به زندگی جدید در زندگی قدیمی خود خوش آمدید. شاید دلیل اینکه همه چیز اینقدر یکنواخت به نظر می رسد این باشد که شما دو نفر به سادگی کافی نیستید. آیا در مورد استقبال از شخص ثالث در زندگی خود فکر کرده اید؟ به عنوان مثال استقبال از یک حیوان خانگی یا حتی یک کودک در زندگیتان.

به خاطر داشته باشید که این کار را برای حفظ رابطه خود انجام ندهید زیرا اصلا راه مناسب و کمک کننده ای نیست. فقط در صورتی این کار را انجام دهید که هر دوی شما احساس کنید که یک تیم دو نفره هستید.

چه تصمیم بگیرید که به این دنیا خوش آمد بگویید، یک حیوان خانگی را به فرزندی قبول کنید یا ارکیده پرورش دهید، واقعاً چیز شگفت انگیزی است وقتی تصمیم می گیرید عشق را به اشتراک بگذارید، خانواده خود را بزرگ کنید و زندگی مشترکی بسازید.

6. دوستان جدیدی پیدا کنید. یک راه عالی برای جلوگیری از کسل کننده شدن رابطه شما این است که با هم دوستان جدیدی پیدا کنید. چیزی که در مورد دوستی ها وجود دارد این است که، گرچه آنها هرگز نمی میرند، اما ممکن است مانند روابط، تکراری شوند.

حتی زمانی که برای یک شب سرگرم کننده با هم بیرون می روید، تمایل دارید کارهای مشابهی انجام دهید، از بارهای مشابه بازدید کنید، نوشیدنی های مشابهی سفارش دهید و به همان رستوران ها بروید. کمی آن را تکان دهید و دوستان جدیدی پیدا کنید. آنها شما را با دنیای دیگری از تغییرات طراوت آشنا می کنند. از مکالمات جدید گرفته تا توصیه های جدید رستوران و ایجاد دوستی های جدید خجالت نکشید.

7. فضای خود را اصلاح کنید. رابطه خود را به خاطر یکنواخت بودن سرزنش نکنید. نگاهی به زندگی خود بیندازید، و ببینید چه چیز دیگری دلخراش است. آیا شغل شما کسل کننده است؟ از خیره شدن به همان چهاردیواری خانه خسته شده اید؟ خسته از روتین، روز به روز؟ خوب، یکی از راه های مبارزه با این، تغییر محیط است.

من می‌دانم که ترک شغل بدون اطمینان از سایر افراد بالقوه، اگر غیرممکن نباشد، دشوار است. همچنین سخت است که با شریک زندگی خود به شهر یا کشور دیگری بروید. دریابید که چه چیزی را می توانید در زندگی روزمره خود تغییر دهید و از آنجا شروع کنید.

یک ایده این است که فضای مشترک خود را بازسازی کنید. خواه تغییر دکوراسیون، جابجایی اثاثیه در اطراف، یا انجام یک پروژه نقاشی دیواری، تلاش کنید تا کاری را با هم انجام دهید و مطمئن باشید که رویکرد شما به زندگی روزمره را تغییر خواهد داد. یک پروژه بازسازی خانه نه تنها سرگرم کننده است، بلکه مطمئناً شما را وادار به همکاری برای ایجاد یک تغییر مثبت در محیط نزدیک خود می کند.

8. مرخصی بگیرید. آیا می خواهید بدانید بهترین راه برای رهایی از یک رابطه یکنواخت چیست؟ خوب، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک جفت بسازید و کارتان را رها کنید. یا درخواست مرخصی بدهید، مرخصی بدون حقوق بخواهید، کار از راه دور را انتخاب کنید، یا اگر ثبات مالی برای انجام این کار را دارید، به طور کامل آن را ترک کنید.

هیچ چیز در زندگی مهمتر از گذراندن وقت با کسی که دوستش دارید نیست. زندگی کوتاه تر از آن است که بتوان آن را در دفتری سپری کرد و دیگران را راضی کرد. به این فکر کنید که چقدر شگفت‌انگیز است که شما دو نفر به مدت یک ماه در شهر یا کشور دیگری زندگی کنید، با کسری از هزینه‌ای که برای زنده ماندن در خانه برای شما تمام می‌شود.

مطمئناً این تصمیم آسانی نیست و بسیاری از شما هرگز آن را انجام نخواهید داد. مسئولیت ها و زندگی واقعی باعث می شود در مسیر خود متوقف شوید. از نظر واقع بینانه، این کاری نیست که بتوانید با انگیزه انجام دهید، پس چطور این را به عنوان هدف بلندمدت خود تعیین کنید؟ شما و معشوقه‌تان می‌توانید یک جدول زمانی تعیین کنید، مثلاً یک سال، و همه چیز را در آن زمان انجام دهید. حداقل در حال حاضر، شما یک هدف نهایی واقع بینانه برای کار با هم دارید.

همه چیز از آماده کردن امور مالی، اجاره آپارتمان و پرداختن به سایر جزئیات تلخ زندگی را می‌توان در یک سال انجام داد، بنابراین هیچ بهانه‌ای ندارید که سخت فکر نکنید و به آن ادامه دهید.

در پایان روز، مشکل رابطه نیست، بلکه نحوه برخورد شما با آن است. همیشه به یاد داشته باشید که بودن با کسی و تازه نگه داشتن آن زمان می خواهد. ظاهر خوب و داشتن پول و ثبات مالی کافی نیست. شما باید زمان و اشتیاق خود را به زنده نگه داشتن یک رابطه اختصاص دهید.

وقتی متوجه شدید که خلاص شدن از شر یکنواختی به معنای تزریق اوقات خوش و گفتگوهای عالی به رابطه خود است، متوجه خواهید شد که در وهله اول کنار آمدن با آن هرگز آنقدر سخت نبوده است.

چگونه بر احساس حسادت در ازدواج غلبه کنیم

چگونه بفهمیم چه زمانی یک رابطه را پایان دهیم

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید