صحبت با والدین در مورد افسردگی

صحبت با والدین در مورد افسردگی
در این پست می‌خوانید:

اگر احساس افسردگی می کنید، تنها هستید، یا مشکلی دارید که نمی توانید آن را حل کنید، باید برای دریافت حمایت و کمک اقدام کنید. در زندگی خود با والدین یا بزرگسالان مورد اعتماد دیگری مانند مشاور مدرسه، معلم یا مربی صحبت کنید و به آنها اطلاع دهید که در چه شرایطی هستید.

اگر ندانم چه بگویم چه؟

فقط به این دلیل که مطمئن نیستید چه بگویید، منتظر صحبت نباشید. می توانید آن را ساده نگه بیان کنید. می توانید فقط با گفتن این جمله شروع کنید: “یک دقیقه وقت دارید؟ باید صحبت کنم.” سپس آنچه در ذهنتان می گذرد را بگویید. به عنوان مثال، “من اخیراً احساس ناراحتی زیادی کرده ام. فکر می کنم باید در مورد آن با شما صحبت کنم.” شخصی که با او صحبت می کنید ممکن است از شما بخواهد که بیشتر به او بگویید. گاهی اوقات، این تمام چیزی است که برای شروع صحبت کردن لازم است.

صحبت کردن با والدین چگونه می تواند کمک کند؟

اگر کسی به شما گوش دهد، صدای شما را بشنود و نشان دهد که به شما اهمیت می دهد، احساس آرامش بزرگی می کنید. صحبت کردن با هم می تواند به شما کمک کند احساس امیدواری بیشتری کنید و به شما اجازه می دهد بدانید که تنها نیستید و یکی به شما ایمان دارد و پشت شماست.

گاهی اوقات، والدین می توانند به شما کمک کنند تا زاویه دیگری از مشکلی که با آن دست و پنجه نرم می کنید را ببینید و آنها می توانند مشاوره خوبی بدهند.

وقتی حمایت آنها را احساس می‌کنید، فکر کردن به راه‌هایی برای کمک به خودتان نیز آسان‌تر است.

اگر به کمک بیشتری نیاز داشته باشم چه می شود؟

گاهی اوقات صحبت کردن با والدین تنها چیزی است که برای شروع احساس بهتر نیاز دارید اما گاهی به کمک بیشتری نیاز دارید.

اگر احساس ناراحتی یا بدی دارید که بیش از یک یا دو هفته طول می کشد، به والدین خود اطلاع دهید. از آنها بخواهید برای بررسی افسردگی یک ویزیت بهداشتی ترتیب دهند. پزشک شما می تواند چند سوال از شما بپرسد یا از شما بخواهد پرسشنامه ای را پر کنید که سوالاتی در مورد افسردگی دارد.

گاهی اوقات ممکن است صحبت با یک درمانگر مفید باشد، به خصوص اگر برای مدت طولانی این احساسات را داشته اید. والدین شما می توانند یک قرار ملاقات را برای شما تنظیم کنند. اطلاعاتی که با درمانگر خود به اشتراک می گذارید بین شما دو نفر نگهداری می شود، مگر اینکه درمانگر شما نگران امنیت شما باشد.

والدین چگونه می توانند کمک کنند؟

حتی زمانی که به یک درمانگر مراجعه می کنید، والدین همچنان می توانند به طرق مختلف کمک کنند. با والدین خود در مورد آنچه که از آنها کمک می خواهید صحبت کنید. در اینجا برخی از کارهایی که آنها می توانند انجام دهند آورده شده است. ممکن است به چیزهای دیگری فکر کنید که در این لیست نیستند. اما این فهرست می تواند به شما و والدینتان ایده هایی ارائه دهد.

والدین می توانند:

 • به شما کمک می کند تا مهارت هایی را که در درمان یاد می گیرید تمرین کنید.
 • به شما یادآوری کنند که آنها شما را دوست دارند و به شما اعتماد دارند.
 • به شما اطلاع دهند که آنها خوبی های شما را می بینند و به شما افتخار می کنند.
 • ویژگی های خوب را در شما می بینند.
 • در مورد مشکلات  با شما صحبت کنند.
 • از شما در مورد اتفاق های خوبی که در روزتان اتفاق می افتد بپرسند.
 • در انجام تکالیف یا پروژه هایی که با آن ها مشکل دارید کمک کنند.
 • به شما مسئولیت‌های در خانه و مدرسه بسپارند.
 • به شما کمک کنند ورزش، خواب و غذای سالم و کافی داشته باشید.
 • به شما کمک می کنند زمان صرف شده در صفحه نمایش و رسانه های اجتماعی را محدود کنید.
 • به شما کمک می کنند صبح در زمان مناسب بیدار شوید.
 • کارهایی را  انجام دهید که هر دو از آنها لذت می برید مانند پیاده روی، ورزش یا بازی، تماشای فیلم، انجام کاردستی یا آشپزی.

این موارد ممکن است ساده به نظر برسند، امامی تواند بسار نتیجه بخش باشد و در شروع تغییر طرز فکر و احساس شما موثر واقع شود. آنها می توانند خلق و خوی شما را بالا ببرند و به شما کمک کنند تا بهتر در مورد خودتان فکر کنید و می توانند به شما و والدینتان کمک کنند تا احساس نزدیکی کنید. هر کاری که سعی می کنید و انجام می دهید تا به خود کمک کنید و احساس بهتری داشته باشید، اهمیت دارد و ارزش زمانی که برای انجام آن صرف می کنید را دارد.

افسردگی و عصبانیت

افسردگی نوجوانان

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید