چگونه به فرزند خود کمک کنیم به وزن مناسب برسد

چگونه به فرزند خود کمک کنیم به وزن مناسب برسد
در این پست می‌خوانید:

هنگامی که شما فرزندانتان را نزد متخصص مراقبت های بهداشتی برده اید و این خبر را دریافت کرده اید که یکی از آنها معیارهای چاق بودن را دارد. معنی آن چیست؟ و شما و خانواده تان چه چیزی را باید در نظر بگیرید؟

چاقی یکی از شایع ترین بیماری ها در بین کودکان در ایالات متحده است. یافته های جدید نشان می دهد که “چاقی نوزادی” به طور معمول با رشد کودکان از بین نمی رود. این وزن اضافی از دوران کودکی می تواند بچه ها را در مسیر مشکلات سلامتی که زمانی فقط به عنوان مشکلات بزرگسالان تلقی می شد، قرار دهد. اضافه وزن یک عامل خطر برای چندین نوع سرطان، بیماری قلبی، سکته مغزی، فشار خون بالا، آپنه خواب، دیابت نوع 2 و آرتروز است.

مسخره شدن و مورد قلدری قرار گرفتن توسط همسالان را نیز اضافه کنید و نتیجه آن می تواند از دست دادن عزت نفس و افزایش خطر افسردگی و اضطراب کودکان باشد.

عوامل فراتر از غذا

چاقی یک بیماری پیچیده است که بیش از انتخاب در مورد غذا را شامل می شود. ژنتیک، عوامل محیطی و تأثیرات اجتماعی و اقتصادی همگی نقش دارند. عوامل اجتماعی تعیین کننده سلامت می توانند پیشگیری و درمان چاقی را چالش برانگیزتر کنند.

به عنوان مثال، کودکی که در محله‌ای زندگی می‌کند که زمین بازی، پارک یا خواربارفروشی با خدمات کامل ندارد، نسبت به کودکی که در جامعه‌ای با فضاهای بازی امن و دسترسی آسان به غذاهای سالم زندگی می‌کند، بیشتر در معرض خطر چاقی قرار دارد.

چگونه والدین می توانند کمک کنند

تغییر عادات غذایی و سطح فعالیت بدنی فرزندتان نقطه خوبی برای شروع است.

اولین قدم این است که با ارائه دهنده مراقبت های اولیه فرزندتان گفتگوی باز داشته باشید، که می تواند یک طرح درمانی را بر اساس سن کودک شما و اینکه آیا شرایط پزشکی دیگری وجود دارد که باید در نظر گرفته شود، بحث کند. تیم مراقبت های بهداشتی شما همچنین می تواند طیف وسیعی از منابع را برای فرزند شما و کل خانواده توصیه کند. بسیاری از اینها رایگان یا کم هزینه هستند.

راه‌های دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید به فرزندتان کمک کنید وزن سالمی داشته باشد و آن را حفظ کند:

 • یک نمونه خوب باشید.
  تغذیه سالم را به یک امر خانوادگی تبدیل کنید. همه نفع خواهند برد و هیچ کس احساس نمی کند که متمایز شده است. می تواند سرگرم کننده نیز باشد. خانواده را در انتخاب دستور العمل های سالم، خرید مواد اولیه و تهیه وعده های غذایی مشارکت دهید.
 • مشوق و حمایت کننده باشید.
  سفر به سمت رسیدن به وزن سالم و حفظ آن مسیر مستقیمی نیست و در طول مسیر برجستگی هایی وجود خواهد داشت. از شرمساری یا مقایسه فرزند خود با دیگران خودداری کنید. روی عادات سالم و تصویر مثبت بدن تمرکز کنید.
 • مطمئن شوید که کودک شما به اندازه کافی می خوابد.
  برخی مطالعات نشان می دهد که خواب کم ممکن است خطر چاقی را افزایش دهد. کم خوابی می تواند باعث عدم تعادل هورمونی شود که منجر به افزایش اشتها می شود.
 • جوایز غیرغذایی را انتخاب کنید.
  به جای استفاده از یک خوراکی پرکالری، پاداش رفتار خوب را با یک رویداد خانوادگی در نظر بگیرید، مانند بازی کردن، اجازه دادن به فرزندتان برای تماشای فیلم با شما یا انجام فعالیتی در فضای باز که از آن لذت می‌برد.
 • حرکت کنید.
  فعالیت بدنی برای سلامت جسمی و روانی کودکان مفید است. بازی بعد از مدرسه، دوچرخه سواری، طناب زدن، شرکت در ورزش یا پیاده روی بعد از شام به عنوان خانواده، هر نوع فعالیت بدنی خوب است. وقتی کودکان مصغول در برنامه های رایانه ای می شوند، معمولاً حرکت نمی‌کنند. هدفتان محدود کردن زمان نمایش به دو ساعت یا کمتر در روز باشد.
 • میان وعده های سالم در دسترس داشته باشید.
  گزینه های میان وعده سالم می تواند شامل ذرت بو داده بدون کره، میوه با ماست کم چرب، هویج یا غلات سبوس دار با شیر کم چرب باشد.
 • چندین بار غذاهای جدید ارائه دهید.
  اگر فرزندتان بلافاصله غذای جدیدی را دوست ندارد، ناامید نشوید. معمولاً برای پذیرش یک ماده غذایی نیاز به قرار گرفتن در معرض چندگانه است.

اکنون زمان آن است که به جای صبر کردن، به وزن فرزندتان بپردازید. شما از سلامت آنها محافظت می کنید و عادات سالمی را برای مادام العمر ایجاد می کنید.

بازی! برای سلامتی خانواده شما مفید است

تصویر بدن: پیش از نوجوانی و نوجوانی

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید