عادات سالم برای خانواده ها

عادات سالم برای خانواده ها
در این پست می‌خوانید:

ایجاد یک سبک زندگی سالم و فعال می‌تواند به شما کمک کند تا وزن خود را حفظ کرده و از بروز مشکلات سلامتی مانند دیابت، بیماری قلبی، آسم و فشار خون بالا جلوگیری کنید. همچنین اگر خانواده‌ای دارید، حفظ سلامت و شادی آنها نیز امری مهم است. حفظ آرامش و سلامت خانواده همیشه آسان نیست، چرا که شما و فرزندانتان مشغله های مخصوص به خود را دارید.

راه‌های ساده‌ای برای ایجاد عادت‌های سالم و انتخاب‌های هوشمندانه برای خانواده‌تان وجود دارد که در ادامه 12 نکته ارائه شده که به شما و خانواده تان کمک می کند تا سالم و شاد باشید:

1. ورزش کنید

ایجاد رقابت‌های دوستانه و بازی‌های فعالیت بدنی می‌تواند راهی موثر برای حفظ سلامتی خانواده باشد و در طول زمان، انگیزه و سرگرمی را برای همه اعضای خانواده ایجاد کند. به طور مثال در زمان تبلیغات تلویزیونی یا بین قسمت‌های سریال‌ها و فیلم‌ها، رقابت دوستانه‌ای داشته باشید تا ببینید چه کسی می‌تواند بیشترین تعداد شنا را انجام دهد، چه مدتی پلانک (یک تمرین تقویتی) را می‌توانند نگه دارند یا چه تعداد پروانه (تمرین پرشی) انجام دهند راه‌اندازی کنید. بازی برای سلامتی خانواده‌تان مفید است.

2. بخشنده باشید

اشتباهات خود را به فرزندانتان اعتراف کنید و از آن‌ها بخشش بخواهید. با نمایش این رفتار، می‌تواند به بهبود سلامت و رفاه خود کمک کند در حالی که به کودکان یاد می‌دهد که از کینه و تلخی‌ها دست بکشند.

3. مقدار غذا را کنترل کنید

در هر وعده‌ی غذایی میوه و سبزیجات ارائه دهید. کودکان را مجبور به خوردن میوه و سبزیجات نکنید، اما آن‌ها را در دسترس قرار دهید. سعی کنید خودتان سالم خواری کنید چراکه فرزندان از شما الگو برداری می کنند.

4. در مراقبت‌های بهداشتی پیشگیرانه باشید

در مراجعات منظم کودکان به پزشک، برنامه‌ریزی خوبی داشته باشید. این ویزیت‌ها رشد، رفتار، خواب، تغذیه و توسعه اجتماعی کودک شما را پیگیری می‌کنند.

5. خواب با کیفیت داشته باشید

خواب عنصر اساسی موفقیت کودکان است. هدف باید زمان خواب زودهنگام و روتین منظمی برای آرامش باشد بدون استفاده از گوشی و تبلت. به یاد داشته باشید که کودکانی که کمتر می خوابند معمولاً بیشتر بی قرار و ناآرام هستند.

6. چیزهای جدید را کشف کنید

فهرستی از فعالیت‌هایی که می‌خواهید با هم امتحان کنید تهیه کنید و آن را در جایی آویزان کنید که همه خانواده ببینند.

7. ایجاد قدرت

قدرت و انعطاف پذیری را در برنامه فعالیت بدنی خانواده خود بگنجانید. این می تواند به سادگی کشش در حین آگهی های بازرگانی یا انجام تکان‌های ساق پا در حین مسواک زدن باشد.

8. شادی را بیابید

هر روز چیزی برای خندیدن با خانواده خود پیدا کنید. خنده استرس و اضطراب را کاهش می دهد.

9. با عزیزان وقت بگذرانید

اهمیت ایجاد روابط قوی را با مهربانی با عزیزانتان القا کنید. کودکان یاد خواهند گرفت که دادن نه گرفتن می‌تواند خوشبختی واقعی ایجاد کند. زمان منظم مجازی با عزیزانی که در خانه شما نیستند را برنامه‌ریزی کنید.

10. اعتیادها را کنترل کنید

زماناستفاده از وسایل الکترونی را به عنوان یک امتیاز تنظیم کنید که فقط پس از انجام وظایف خانه و تکالیف مدرسه مجاز باشد. زمان استفاده را به کمتر از دو ساعت در روز محدود کنید و تبلت را از اتاق خواب کودکان دور نگه دارید.

11. استرس را کاهش دهید

ویدیوهای رایگان درباره یوگا برای کودکان و خانواده ها را به صورت آنلاین جستجو کنید یا سعی کنید تنفس عمیق را در برنامه خواب کودکان خود بگنجانید. کودکان مانند بزرگسالان استرس و اضطراب را تجربه می کنند.

12. سپاسگزاری کنید

یک ظرف قدردانی درست کنید و همه را تشویق کنید که هر روز یادداشتی را با چیزی که از آن سپاسگزار هستند در ظرف بگذارند. در حالی که همه سر میز شام هستید، برای خواندن آنها وقت بگذارید. قلب خود را به روی قدردانی باز کنید و رنج را در زمان های چالش برانگیز تصدیق کنید.

اگر متوجه شدید که در تلاش هستید تا خانواده‌تان را با خود همراه کنید، به یاد داشته باشید که الگوبرداری از رفتارهای سالم مکان خوبی برای شروع است. ممکن است نتوانید خانواده خود را تغییر دهید، اما می توانید سفر سلامتی خود را شروع کنید. هنگامی که تغییراتی که شما ایجاد می کنید را مشاهده کردند، به احتمال زیاد آنها نیز بخواهند وارد صحنه شوند.

بازی! برای سلامتی خانواده شما مفید است

نحوه تنش زدایی و کاهش تعارضات خانوادگی

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید