فکر می کنم مشکل سلامت روان دارم. با چه کسی می توانم صحبت کنم؟

فکر می کنم مشکل سلامت روان دارم. با چه کسی می توانم صحبت کنم؟
در این پست می‌خوانید:

اگر احساس استرس، اضطراب، عصبانیت یا غم دارید، تنها نیستید. گاهی اوقات، همه احساساتی از این دست دارند و آنها بخشی عادی از زندگی هستند.

اما گاهی اوقات اضطراب، غم یا افکار استرس زا خیلی شدید می‌شوند یا اغلب اتفاق می‌افتند و ممکن است کنار آمدن با آنها سخت شود. و این می تواند شما را از انجام دادن و  تجربه احساسات خوب باز دارد، یا حتی ممکن است نشانه ای از یک مشکل سلامت روان باشد که نیاز به مراقبت دارد.

یا ممکن است نشانه آن باشد که دوران سختی را پشت سر می گذارید و نیاز به حمایت دارید. دریافت کمک در حال حاضر می تواند از بدتر شدن اوضاع جلوگیری کند.

چه مشکل روانی داشته باشید و چه در شرایط سختی باشید و به حمایت نیاز داشته باشید صحبت  کردن در مورد آن می تواند کمک کننده باشد.

با چه کسی صحبت کنم؟

اگر می توانید، بهتر است با صحبت با والدین شروع کنید. ممکن است والدین شما قبلاً متوجه شده باشند که به نظر استرس دارید یا در حال مبارزه با چیزی هستید. حتی ممکن است بپرسند “چه مشکلی دارید؟” یا ” چیزی برای گفتن دارید؟ ” اگر خواستند، از فرصت استفاده کنید تا سر صحبت را باز کنید.

اما منتظر نمانید تا والدین از شما بپرسند. گاهی اوقات این به شما بستگی دارد که رهبری را بر عهده بگیرید. پس زمان خوبی را پیدا کنید و آنچه را که احساس می کنید به اشتراک بگذارید. توضیح دهید که در چه شرایطی هستید. والدین می توانند به شما مشاوره بدهند، از شما حمایت کنند و به شما کمک کنند تا به درستی در مورد مسائل فکر کنید.

همچنین والدین می توانند به شما کمک کنند تا با پزشک یا درمانگر خود برای معاینه ملاقات کنید. این به شما این امکان را می دهد تا بفهمید که آیا مشکل سلامت روان دارید یا چیز دیگری در حال وقوع است.

  • اگر نتوانم با والدینم صحبت کنم چه؟ خوب است وقتی والدین می توانند کنار شما باشند، با آرامش آنچه را نیاز دارید به اشتراک بگذارید و گوشی شنوا برای شما باشند. اما هر پدر و مادری قادر به انجام این کارها نمی یاشند. برخی از والدین مشکلات خود را دارند که آرام ماندن یا کمک به شما را در راه مورد نیاز برای آنها دشوار می کند. اگر اختلافات زیادی بین شما و والدینتان وجود داشته باشد، ممکن است صحبت کردن سخت باشد.

اگر نمی توانید با والدینتان صحبت کنید، یا اگر والدینتان نمی توانند کمک کنند، با بزرگسال دیگری صحبت کنید.

به عنوان مثال، می توانید با:

  • یکی از اعضای خانواده، مانند پدربزرگ و مادربزرگ یا یکی دیگر از بستگان بالغ
  • مشاور مدرسه، پرستار مدرسه، معلم یا مربی شما
  • پزشک یا درمانگر شما
  • یک مربی بزرگسال، رهبر گروه جوانان، یا والدین یک دوست

به سراغ بزرگسالی بروید که به آن اعتماد دارید. بگویید که می خواهید در مورد مشکلی با آنها صحبت کنید. می توانید از آنها بخواهید که گوش کنند و به شما کمک کنند تا مسائل را مرتب کنید. می توانید از آنها بخواهید که به شما کمک کنند تصمیم بگیرید که چه کاری انجام دهید. و می توانید از آنها بخواهید که به شما در تنظیم ویزیت با یک پزشک یا درمانگر کمک کنند.

با پزشک یا درمانگر خود صحبت کنید

حتی اگر قبلاً با والدین یا بزرگسال دیگری صحبت کرده اید، باز هم انتخاب بهتر این است که با یک پزشک یا درمانگر صحبت کنید. آنها می توانند سوالات درست بپرسند و گوش دهند و هر گونه مشکل سلامت روان را شناسایی کنند.

آنها می توانند در مورد درمان و حمایتی که به شما کمک می کند، صحبت کنند و مراقبت های لازم را به شما ارائه دهند یا شما را به شخص دیگری ارجاع دهند که بتواند کمک کند.

آیا اگر فقط استرس دارم باید با کسی صحبت کنم؟

گاهی اوقات افراد استرس را کنار می گذارند که انگار موضوع مهمی نیست. ممکن است فکر کنید، “اوه، من فقط استرس دارم چیزی نیست و به از بین خواهد رفت.” اما استرس می تواند انباشته شود، به خصوص اگر با یک موقعیت چالش برانگیز سر و کار دارید. و اگر یک تروما یا ناملایمات را گذرانده اید، ممکن است سعی کنید به جای کنار آمدن با احساسات دشوار، آنها را سرکوب کنید. صحبت کردن با کسی در مورد این چیزها می تواند به شما کمک کند تا با آن کنار بیایید و حتی از یک مشکل سلامت روان جلوگیری کنید.

همیشه بهترین کار این است که با کسی در مورد آنچه که می گذرانید صحبت کنید. وقتی مشکلات را برای خود نگه می‌دارید، اوضاع می‌تواند بد بماند یا بدتر شود. وقتی آنچه را که از سر می گذرانید به اشتراک می گذارید، به شما کمک می کند تا به افراد زندگی خود نزدیک تر شوید. و این می تواند اولین قدم برای داشتن احساس بهتری باشد.

صحبت با والدین در مورد افسردگی

چگونه خشم را کنترل کنیم: 25 نکته برای حفظ آرامش

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید