5 نکته برای مدیریت استرس

5 نکته برای مدیریت استرس
در این پست می‌خوانید:

در جامعه امروزی، استرس و تغییر اغلب به عنوان یک چیز در نظر گرفته می شوند. استرس یک پاسخ فیزیولوژیکی و روانی به تغییر در موقعیتی است که بدن و ذهن آن را طاقت فرسا می دانند.

با سرعت زندگی در محل کار و خانه، که به طور مداوم با فناوری احاطه شده‌اید و هنوز هم می‌خواهید زمانی برای ارتباط با افراد اطراف داشته باشید، زندگی گاهی اوقات ممکن است طاقت فرسا و استرس‌زا به نظر برسد. شما ممکن است اغلب از خود بپرسید چگونه باید با استرس کنار بیایید؟

این پنج نکته را برای مدیریت استرس و کاهش استرس کلی فعالیت های روزانه امتحان کنید:

1. از مراقبه هدایت شده استفاده کنید

مدیتیشن هدایت شده راهی عالی برای دور کردن حواس خود از استرس زندگی روزمره است. مدیتیشن های هدایت شده زیادی به صورت آنلاین موجود است که می تواند به شما کمک کند پنج دقیقه آرامش متمرکز را پیدا کنید.

2. تنفس عمیق را تمرین کنید

تنفس عمیق یک راه عالی برای کاهش فعال شدن سیستم عصبی سمپاتیک است که واکنش بدن در مبارزه یا گریز به یک تهدید درک شده را کنترل می کند. نفس های عمیقی که به مدت پنج ثانیه گرفته می شود، به مدت دو ثانیه نگه داشته شده و به مدت پنج ثانیه آزاد می شود، می تواند به فعال شدن سیستم عصبی پاراسمپاتیک برای استراحت و هضم کمک کند، که به کاهش استرس و اضطراب کلی شما کمک می کند.

3. ورزش بدنی و تغذیه خوب را حفظ کنید

ورزش و تغذیه دو مؤلفه مهم در نحوه واکنش شما به استرس هستند. وقتی بدن شما سالم است، ذهن شما می تواند سالم باشد و بالعکس. ثابت شده است که ورزش فیزیکی یک کاهش دهنده استرس عالی است و همچنین به بهبود کیفیت کلی زندگی شما کمک می کند. تغذیه مهم است زیرا استرس می تواند ویتامین های خاصی مانند A، B کمپلکس، C و E را از بین ببرد. حفظ تغذیه مناسب نه تنها به بدن شما کمک می کند که احساس بهتری داشته باشد، بلکه به ذهن شما نیز کمک می کند که به شما امکان می دهد بهتر با استرس مبارزه کنید.

4.مدیریت زمان استفاده از رسانه‌های اجتماعی

صرف زمان در سایت‌های رسانه‌های اجتماعی ممکن است استرس‌آور باشد، نه تنها به دلیل آنچه ممکن است در آن‌ها ببینید، بلکه همچنین به دلیل اینکه زمان بهتری ممکن است صرف دیدار با دوستان، بودن در فضای باز و لذت بردن از آب و هوای خوب یا خواندن یک کتاب عالی شود. علاوه بر این، بسیاری از افراد در شب از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، که ممکن است باعث بدتر شدن خواب شود به دلیل افزایش استرس در همان لحظه که افراد در حال تلاش برای استراحت در شب هستند، که منجر به کاهش کلی ساعت‌های خواب با کیفیت می‌شود

5. با دیگران ارتباط برقرار کنید

انسان موجودی اجتماعی است. شما باید با مردم ارتباط داشته باشید تا احساس حمایت کنید. یافتن حس اجتماعی، چه در محل کار، چه با یک سازمان مذهبی یا از طریق فعالیت های مشترک، مانند ورزش های سازمان یافته، برای رفاه شما مهم است. لذت بردن از یک فعالیت مشترک به شما این امکان را می دهد که حمایت پیدا کنید و روابطی را تقویت کنید که می تواند در مواقع سخت حمایت کننده باشد.

تأثیر درمانی نواختن طبل بر کاهش استرس و اضطراب

استرس یا اضطراب: چگونه تفاوت را تشخیص دهیم

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید