فواید موسیقی درمانی برای اوتیسم

فواید موسیقی درمانی برای اوتیسم
در این پست می‌خوانید:

مقاله زیر در مورد فواید موسیقی درمانی برای اوتیسم توسط دین رافین (Dein Ruffin) ارائه شده است.

موسیقی تنها نوعی هنر نیست. موسیقی یک احساس با زبان جهانی است و نوعی درمان برای بهبود چندین عملکرد شناختی است. نشان داده شده است که موسیقی اثرات تسکین دهنده ای بر مغز دارد و باعث آزاد شدن برخی از انتقال دهنده های عصبی می شود که به همین دلیل هنگام گوش دادن به موسیقی احساس خوبی داریم.

افراد اوتیسمی برای برقراری ارتباط راحت با اطرافیان خود مشکل دارند. گاهی اوقات ممکن است رفتار و مشکلات پریشان یا حتی پرخاشگرانه از خود نشان دهند. بسیاری از مطالعات نشان داده‌اند که موسیقی به افراد مبتلا به اوتیسم کمک می‌کند تا مهارت‌های اجتماعی خود را توسعه دهند و در آنها اعتماد به نفس ایجاد می کند.

موسیقی درمانگران نشان داده اند که موسیقی می تواند سطح استرس و اضطراب کودکان و بزرگسالان اوتیستیک را کاهش دهد. همچنین می تواند رفتارهای پریشان را نیز کاهش دهد.

چگونه موسیقی برای افراد اوتیستیک مفید است

در اداممه برخی از مزایای اثبات شده موسیقی درمانی برای اوتیسم آورده شده است.

1. مهارت های ارتباطی را بهبود می بخشد

موسیقی می تواند کمرویی و تردید افراد مبتلا به اوتیسم را کاهش دهد. طبق یک مشاهده وقتی بچه‌ها در کلاس موسیقی کنار هم می‌نشینند و از یک درمانگر درس می‌گیرند، خودشان را بهتر بیان می‌کنند و موسیقی به آن‌ها کمک می‌کند تا در حین تمرین با همکاران و معلمان گروه خود ارتباط برقرار کنند.

2. استرس را کاهش می دهد

موسیقی هورمون های شادی را فعال می کند و بر بخشی از مغز که احساسات ما را کنترل می کند تأثیر مثبت می گذارد. این نه تنها یک تسکین دهنده استرس است، بلکه نتایج مثبتی در کاهش حملات پانیک و افسردگی نیز نشان داده است.

3. رفتار اجتماعی را بهبود می بخشد

هنگامی که یک فرد اوتیستیک به موسیقی گوش می دهد، آن را آرامش بخش خواهد یافت. بنابراین پزشکان برای بهبود رفتارهای اجتماعی خود استفاده از موسیقی درمانی را نیز پیشنهاد می کنند. حتی یک درمانگر از ابزارها و تکنیک های مختلفی برای کمک به کاهش استرس و عصبانیت استفاده می کند.

4. بهبود عملکردهای حرکتی

حواس ما در مغز، که به عنوان مرکز باز پخش عمل می کند، هماهنگ می شوند. وقتی افراد مبتلا به اوتیسم به نت های یک ملودی گوش می دهند، سعی می کنند حواس خود را هماهنگ کنند. به این ترتیب موسیقی به آنها کمک می کند تا مهارت های حرکتی خود را بهبود بخشند.

از کدام سازها می توانید برای موسیقی درمانی استفاده کنید؟

با فناوری نوظهور، غول‌های فناوری نه تنها دستگاه‌های خود را بهبود بخشیده‌اند، بلکه ابزارهای شگفت‌انگیزی برای افراد با توانایی‌های متفاوت اختراع کرده‌اند. وقتی صحبت از استفاده از ابزار مناسب برای موسیقی درمانی می شود، نوار صوتی قطعا یکی از گزینه ها است.

شما می توانید آنها را با وای فای، بلوتوث و با یک برنامه تلفن همراه کنترل کنید، بنابراین انعطاف پذیری زیادی برای پخش موسیقی دارید. لازم نیست هزینه زیادی نیز بکنید، اما اگر واقعاً می‌خواهید صحنه‌های صوتی متعادلی داشته باشید، اگر در ایالات متحده زندگی می‌کنید، می‌توانید یک سینمای خانگی زیر 500 دلار تهیه کنید. اگر در بریتانیا زندگی می کنید، ساندبارها از 100 پوند به بالا متغیر است. انتخاب های زیادی در بازار وجود دارد، بنابراین توصیه می کنیم قبل از خرید نهایی، خوب تحقیق کنید.

سخن آخر

موسیقی درمانی در بسیاری از شرایط پزشکی مانند آلزایمر، افسردگی و اوتیسم استفاده می شود که تأثیر مثبتی در بهبود رفتار یادگیری بیماران نشان داده است.

کودکان و بزرگسالان اوتیستیک به توجه و شفقت ما بیشتر نیاز دارند. برای ایجاد محیطی راحت برای آنها می توانید از موسیقی درمانی و آموزش موسیقی استفاده کنید.

اوتیسم(ASD) چیست؟

مهارت‌های رفتاری با افراد مبتلا به اوتیسم

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید