هنر مهربانی

هنر مهربانی
در این پست می‌خوانید:

مهربانی بیشتر از یک رفتار است. هنر مهربانی شامل نگه داشتن روحیه کمک‌کردن، بخشندگی و ملاحظه کردن است که  این کار را بدون انتظار چیزی انجام دهید.

به جای دیدن آن به عنوان یک عمل، به مهربانی به عنوان یک ویژگی که می‌توانید آن را پرورش دهید نگاه کنید. ارائه مهربانی اغلب ساده، رایگان و مفید برای سلامتی است.

برای بدن مفید است

ثابت شده است که مهربانی باعث افزایش اعتماد به نفس، همدلی و همدردی و بهبود حالت روحی می‌شود. این می‌تواند فشار خون و هورمون کورتیزول را، یک هورمون که مستقیماً با سطوح استرس مرتبط است را کاهش دهد. افرادی که به طور متعادل از خود صرف نظر می کنند، سالم تر هستند و عمر طولانی تری دارند.

مهربانی می تواند حس ارتباط شما را با دیگران افزایش دهد، تنهایی را کاهش دهد، با بد خلقی مبارزه کند و روابط را بهبود بخشد. همچنین می تواند مسری باشد و دیگران را تشویق کند تا با اعمال سخاوتمندانه خود به آن بپیوندند.

جستجوی راه‌هایی برای نشان دادن مهربانی می‌تواند به شما چیزی را بدهد که روی آن تمرکز کنید، به خصوص اگر در موقعیت‌های اجتماعی خاصی مضطربید یا استرس دارید.

برای ذهن مفید است

از نظر فیزیولوژیکی، مهربانی می تواند با افزایش سطح سروتونین و دوپامین مغز شما را به طور مثبت تغییر دهد. این انتقال دهنده های عصبی باعث ایجاد احساس رضایت و رفاه می شوند و باعث می شوند که مراکز لذت و پاداش در مغز شما روشن شود. اندورفین، مسکن طبیعی بدن شما نیز ممکن است زمانی که مهربانی نشان می دهید ترشح شود.

با خودت مهربان باش

وقتی مهربانی را به اشتراک می گذارید، فقط نحوه رفتار شما با دیگران مهم نیست، بلکه به نحوه گسترش همان رفتارها و نیت ها به خودتان نیز مربوط می شود. شما می توانید در صحبت با خود مهربان تر باشید و قدردانی را تمرین کنید.

مردم در سرزنش خود بسیار خوب هستند که این کار به عنوان یک گفتگوی خودمختار کار نمی‌کند. در عوض، منفی گرایی اغلب باعث پوچ شدن شما می‌شود و حتی ممکن است یک چرخه معیوب ایجاد کند که مرتباً خودتان را تحت فشار قرار دهید. شما با همسایه خود آنطور که گاهی با خودتان صحبت می کنید صحبت نمی کنید. اگر آن را به همسایه خوب خود نمی گویید، آن را در مورد خودتان نیز نگویید.

اقدام کنید

روز خود را با این سوال شروع کنید: “امروز چگونه مهربانی را تمرین کنم؟” برای انجام تکالیف، به طور دوره‌ای شواهد محبتان را به دیگران و به‌ویژه به خودتان در طول روز مستند کنید. این تمرکز مثبت مانند کاشت بذرهای مثبت در باغ ذهن شماست. جایی که تمرکز می رود، انرژی جریان می یابد.

و در آخر، این نقل قول از دالایی لاما را به یاد داشته باشید: “هر زمان که امکان دارد، مهربان باش و همیشه این امکان‌پذیر وجود دارد.”

بهترین نوع مدیتیشن کدام است؟

چگونه خشم را کنترل کنیم: 25 نکته برای حفظ آرامش

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید