5 دلیل برای اینکه موسیقی ناب ترین شکل ارتباط است

5 دلیل برای اینکه موسیقی ناب ترین شکل ارتباط است
در این پست می‌خوانید:

موسیقی قدرتی دارد که برای شنونده غیرقابل اندازه گیری است، دریچه ای باز به روح فرد. با وجود فرهنگ، نژاد یا پیشینه، هر انسانی به نوعی موسیقی را دوست دارد. حتی گاهی گاوها، گوسفندان و سایر حیوانات هم از نواخته شدن خوب ساکسفون یا ساز جاز لذت می‌برند.

ما اغلب نمی توانیم نحوه بیان دیگران را درک کنیم به ویژه از طریق کلام یا گفتار نوشتاری. این موانع ارتباطی بر اساس فرهنگ یا پیشینه بر مردم تحمیل می شود. نیاز به زبان نوشتاری و گفتاری مشترک باعث شده است که زبان هایی مانند انگلیسی و فرانسوی به عنوان رسانه های ارتباط جمعی پذیرفته شوند. اما حتی با پذیرش چنین زبان‌های مشترکی هنوز ارتباط بین بخش‌های همدلانه روان انسان قطع می‌شود. دقیقاً مانند معلمان که دانش‌آموزان را تشویق می‌کنند تا از زبان اشاره برای برقراری ارتباط بهتر با افراد کم‌توان استفاده کنند، موسیقی نیز پلی برای ارتباطات انسانی متافیزیکی است.

دهان را فراموش کن، قلب ما از طریق موسیقی صحبت می کند

خواندن عمق افکار کسی، مثل یک دوست که هدفون به گوش داشته و با یک چهره بی روح مطابقت دارد بسیار دشوار خواهد بود. به همین ترتیب تقریباً غیرممکن خواهد بود تا از فراتر از اجازهٔ حرکات بدنشان به فهم افکارشان برسید. با این حال، اگر آن دوست به نوع خاصی از موسیقی روی یک بلندگو گوش می‌داد آنگاه امکان دارد بر اساس نوع، سرعت و حالت موسیقی که گوش می‌کند افکار درونی او را تشخیص دهید.

یک نفر آهنگ های عاشقانه غمگین یا موسیقی جدایی می گذارد و حتی بدون اینکه از او بپرسد می توان گفت که در حال گذراندن چه چیزی است. موسیقی با سرعت بالا مانند EDM و پخش کردن هاوس از بلندگو نشان دهنده حال و هوای مهمانی است، در حالی که نوع موسیقی مشابهی که با باس یا صدای کم پخش می شود سیگنالی است که فرد در حال مطالعه یا مراقبه است.

این توانایی وصف ناپذیر برای برقراری ارتباط از طریق موسیقی که گوش می دهیم ممکن است به عنوان گفتار قلب در نظر گرفته شود. شما می توانید خود را در چارچوب ذهن یک هنرمند قرار دهید و احساسات او را به سادگی با کلماتی که در آهنگ و ملودی به زبان می آورند درک کنید. این می تواند باعث شود اشک بریزید، بخندید، برقصید، احساس سرخوشی، خوشحالی یا غمگینی کنید بدون اینکه با هنرمند صحبت کنید یا نظرات و افکار او را دریافت کنید.

موسیقی کاری انجام می‌دهد که زبان‌های گفتاری یا نوشتاری نمی‌توانند انجام دهند. چیزی خالص‌تر و جادویی‌تر از ارتباط و درک کردن کسی بدون گفتار و کلمات وجود ندارد.

 5 دلیل برای این که چرا موسیقی خالص ترین شکل ارتباط است.

1. افراد را صرف نظر از نژاد، پیشینه یا مکانشان به هم متصل می کند

شور واقعی زمانی است که یک باشگاه در آرکانزاس در حال نواختن Reggae and Roots یا یک میخانه در توکیو با آهنگ های جاز پیدا کنید. خود موسیقی همان رشته نامرئی است که همه ما را به هم متصل می کند.

هیپ هاپ که یک ژانر کاملاً متنوع از موسیقی است، می تواند به خوبی با هر سبک دیگری ترکیب شود. همکاری متقابل بین هنرمندان با پیشینه های مختلف موسیقی و حتی مکان های جغرافیایی امروز دیگر عادی است. جشنواره های موسیقی مانند Tomorrowland و Glastonbury مخاطبان را از سراسر جهان جذب می کنند. به زبان ساده هیچ چیز مانند موسیقی نمی تواند طیف متنوعی از مردم را به هم متصل کند.

2. موسیقی متن افکار، احساسات و عواطف ماست

شما به راحتی می توانید خلق و خوی یک فرد و وضعیت او را فقط با موسیقی ای که گوش می دهد تشخیص دهید. شما حتی می توانید تیپ شخصیتی را فقط از روی نوع موسیقی که مرتباً به آن گوش می دهند تشخیص دهید. موسیقی افکار ما بسیار شبیه موسیقی فیلم ها و برنامه های تلویزیونی است که برای برجسته کردن حال و هوای برنامه طراحی شده است.

3. موسیقی توانایی شفا و متحد شدن را دارد

آهنگ های قدرتمندی منتشر شده است که میلیون ها نفر را گرد هم آورده است. بازاریابان و برندهای چند ملیتی از این قدرت موسیقی در کمپین های تبلیغاتی خود استفاده می کنند، به عنوان مثال، در طول نمایش نیمه وقت Superbowl. موسیقی نیز مانند زمان دارای قدرت ذاتی برای تسکین روح و التیام آن است.

4. موسیقی نیازی به توضیح ندارد

موسیقی نیازی به “دیکشنری” ندارد، اگرچه گاهی اوقات به شما کمک می کند. برای مثال، ترانه‌هایی مانند «Despacito» از Daddy Yankee و «Gangnam Style» از هنرمند کره‌ای Psy میلیاردها بازدیدکننده در سراسر جهان به دست آورده‌اند حتی اگر به زبانی غیر یکپارچه خوانده شوند. حتی اگر کلمات واضح نباشند، موسیقی در بیشتر موارد خودش صحبت می کند.

5. شعر موسیقی، کوتاه‌ترین و ساده‌ترین شکل بیان است

موسیقی ترکیبی از شعر و آهنگ است. شعر مختصر است و این عنصر اصلی موسیقی است. هنرمندان می توانند تمام داستان زندگی خود را تنها با یک آهنگ بگویند. بیان از طریق موسیقی کوتاه، ساده و شیرین است.

ما ممکن است هنرمند نباشیم اما همه از صمیم قلب موسیقی را دوست دارند.

از یک وضعیت ناراحت کننده یا افسردگی عبور می کنید؟ آهنگی بگذارید که روح شما را آرام کند. آیا می خواهید برای امتحان یا دویدن صبحگاهی خود آماده شوید؟ موسیقی با سرعت سریع ممکن است به شما کمک کند.

قدرت موسیقی قدرتی است که در ذات هر فرد وجود دارد و در دسترس همه است. زمان آن فرا رسیده است که آن را به نفع تمام بشریت مهار کنیم.

چگونه موسیقی درمانی می تواند به کودکان مضطرب کمک کند

چگونه موسیقی، هنر و رقص منجر به طول عمر می شود

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید