دلایل علمی موسیقی در درمان افسردگی

دلایل علمی موسیقی در درمان افسردگی
در این پست می‌خوانید:

چگونه از موسیقی برای درمان استفاده می شود، تحقیقات چه می گوید و چرا موسیقی درمانی می تواند به شما کمک کند.

سازمان بهداشت جهانی (WHO) پیش بینی می کند که 264 میلیون نفر در سراسر جهان از افسردگی رنج می برند. افسردگی می تواند باعث شود که فرد دچار اضطراب، ناتوانی در خواب، کمبود انرژی و از دست دادن لذت از زندگی شود.

موارد شدید افسردگی می تواند برخی از افراد را حتی به خودکشی سوق دهد. از آنجایی که علائم افسردگی در سطح جهان همچنان در حال افزایش است، خودکشی به دومین علت شایع مرگ برای افراد بین 15 تا 29 سال تبدیل شده است.

تشخیص افسردگی ممکن است دشوار باشد و بسیاری از افراد باید قبل از تصمیم گیری در مورد داروی صحیح، چندین دارو را امتحان کنند.

برخی از افراد حتی ممکن است برای درمان موثر بیماری نیاز به مصرف بیش از یک داروی تجویزی در آن زمان داشته باشند. با این حال، درمان های جایگزینی به غیر از داروهای تجویزی برای درمان افسردگی، از جمله موسیقی درمانی، وجود دارد.

پس موسیقی درمانی چیست؟ ما به آنچه علم در مورد موسیقی درمانی برای افسردگی می گوید و نحوه استفاده از آن برای درمان می پردازیم، از جمله:

یک دوره آموزشی تصادفی در تاریخچه موسیقی درمانی

 از دوران باستان تا دهه 2020

ارتباط بین موسیقی و روند درمان به یونان باستان برمی گردد. خدای یونانی آپولو به عنوان خدای شفا و پزشکی و همچنین خدای موسیقی شناخته شد.

با این حال، موسیقی درمانی مدرن در طول جنگ جهانی اول و دوم برای درمان بیماری های روانی مورد استفاده قرار گرفت. با وجود هزاران سرباز مجروح که از صدمات جسمی، شلیک گلوله، PTSD و آسیب‌های روحی رنج می‌بردند، نوازندگان در سراسر جهان برای پخش موسیقی برای سربازان مجروح به بیمارستان‌ها سفر کردند.

پزشکان متوجه بهبود قابل توجهی در وضعیت جسمی و عاطفی بیماران خود شدند که منجر به استخدام نوازندگان در برخی بیمارستان ها شد تا برای بیماران خود بنوازند.

با این حال، آموزش مورد نیاز برای کار ایمن در بیمارستان چیزی نبود که معمولاً به نوازندگان ارائه می شد.

برای اینکه اطمینان حاصل شود که بیماران در محیطی هستند که برای بهبودی آنها امن است، تقاضا در میان پزشکان برای ایجاد یک برنامه دانشگاهی افزایش یافت که نوازندگان را قبل از شروع کار در بیمارستان ها آموزش دهد.

و در سال 1944 دانشگاه ایالتی میشیگان به اولین کالج در جهان تبدیل شد که یک برنامه تحصیلی در زمینه موسیقی درمانی ارائه کرد.

چگونه موسیقی درمانی از گوش دادن به موسیقی متفاوت است

سبک های موسیقی درمانی و نحوه درمان افسردگی

موسیقی درمانی به افراد این امکان را می دهد که فضایی امن و آرام برای کشف مبارزات و اضطراب های شخصی خود داشته باشند. در واقع، بسیاری از بیمارانی که موسیقی درمانی دریافت می کنند، هیچ مهارت موسیقی برای شروع ندارند.

بیماران از طریق احساس انجام یک کار جدید یا یادگیری یک مهارت جدید، احساس کنترل بر مبارزات خود را ایجاد می کنند.

با به دست آوردن احساس کنترل بر زندگی خود، احساس می کنند توانایی بیشتری برای ایجاد تغییرات مثبت دارند. بنابراین، موسیقی درمانی می تواند برای کمک به هر فردی که از افسردگی دست و پنجه نرم می کند استفاده شود.

انواع مختلفی از موسیقی درمانی که مورد استفاده قرار می گیرند به عنوان موسیقی درمانی پذیرا و موسیقی درمانی فعال شناخته می شوند. در موسیقی درمانی پذیرا، بیمار به موسیقی زنده یا ضبط شده ای گوش می دهد که درمانگر او توصیه انتخاب می کند تا بهترین نیازهایش را برطرف کند.

همچنین نشان داده است که موسیقی درمانی پذیرا در کاهش مشکلات اضطرابی در بیماران تحت عمل جراحی موثر است. در موسیقی درمانی فعال، بیماران در واقع در فرآیند ساخت موسیقی شرکت می کنند.

این کار معمولاً با یادگیری آواز خواندن یا نواختن یک ساز انجام می شود. بداهه گویی اغلب توسط متخصص بهداشت روان تشویق می شود تا به بیمار کمک کند تا احساسات و عواطف خود را کشف کند.

چیزی که همه اینها را از گوش دادن به آی پاد یا رفتن به یک معلم پیانو محلی متفاوت می کند، این است که موسیقی انتخاب شده در حین دریافت درمانی، و موسیقی اجرا شده در طول موسیقی درمانی فعال، به طور خاص توسط یک درمانگر یا روانپزشک آموزش دیده در درمان افسردگی انتخاب می شود.

چرا موسیقی درمانی افسردگی را درمان می کند؟

چگونه موسیقی بر وضعیت عاطفی شما تأثیر می گذارد

تحقیقات نشان می دهد که هم روان درمانی و هم داروهای تجویزی، رایج ترین درمان های افسردگی هستند. هنگامی که با موسیقی درمانی ترکیب شوند، احتمالاً بهبود می یابند.

یافته‌های کلی نشان داده‌اند که بیماران به‌طور قابل‌توجهی گزارش می‌دهند که هنگام دریافت موسیقی درمانی علاوه بر درمان منظم یا مداوم، کمتر افسرده می‌شوند. اکنون، تحقیقات به بررسی اینکه کدام نوع موسیقی و کدام نوع از موسیقی درمانی برای افراد مختلف و بیماری های مختلف بهترین کار را دارد، روی آورده است.

در مورد افرادی که از افسردگی رنج می برند، اسکن تصویربرداری مغز نشان داده است که موسیقی درمانی در فعال کردن بخش هایی از مغز که حالات عاطفی را تنظیم می کند مؤثر است.

انجمن موسیقی درمانی آمریکا مطالعات زیادی را ارائه می دهد که نشان می دهد بین موسیقی درمانی و درمان افسردگی و اضطراب ارتباط وجود دارد.

این مطالعات تنش کمتر در عضلات بدن، کاهش احساس اضطراب، بهبود عزت نفس، افزایش انگیزه و حتی بهبود در روابط شخصی افراد را ثبت کردند.

تاثیر موسیقی درمانی برای بهبود روابط شخصی در زندگی افراد مبتلا به افسردگی نشان داده شده است.

در حالی که برای درک کامل چرایی سودمندی موسیقی درمانی باید تحقیقات بیشتری تکمیل شود، سه نظریه اصلی در مجله روانپزشکی بریتانیا مطرح شد.

نظریه اول این است که بیمار از اجرای موسیقی احساس معنا و لذت می برد. این به کسانی که در بیان احساسات خود مشکل دارند، محیطی را فراهم می کند که در آن به شیوه ای رسا درگیر شوند، در حالی که به طور همزمان تجربه لذت بخشی از اجرا یا گوش دادن به موسیقی را فراهم می کند.

علاوه بر این، موسیقی درمانی فعال به دلیل ماهیت فیزیکی ذاتی که در آواز خواندن یا نواختن یک ساز دخیل است، برای درمان افسردگی تئوری شده است.

از طریق ترکیبی از تکنیک‌های مختلف تنفس و همچنین حرکت فیزیکی درگیر در نواختن یک گیتار یا نواختن پیانو، بدن درگیر فعالیت بدنی می‌شود.

حتی تصور می‌شود که این ورزش سبک با احساس افسردگی و اضطراب مقابله می‌کند.

در نهایت، تصور می‌شود که موسیقی درمانی در مبارزه با افسردگی مفید است، زیرا به بیمار اجازه می‌دهد با افراد دیگر به شیوه‌ای جدید یا متفاوت ارتباط برقرار کند.

با تغییر شکل ارتباط، بیمار ممکن است در مورد به اشتراک گذاشتن احساسات و سایر جزئیات شخصی خود با درمانگر خود احساس بازتر یا آرامش بیشتری داشته باشد.

چگونه موسیقی بر سلامت روان تأثیر می گذارد

کاربردها و فواید موسیقی درمانی

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید