اعتمادسازی و نوجوانان

اعتمادسازی و نوجوانان
در این پست می‌خوانید:

اعتماد بخش مهمی از هر رابطه است. این نشان دهنده اعتقاد شما به حس خوب، توانایی یا صداقت کسی است. همانطور که فرزند شما بزرگتر می شود و شروع به مستقل شدن می کند یافتن تعادل بین نیاز نوجوان به استقلال و حفظ حریم خصوصی و نیاز شما به دانستن اینکه چه اتفاقی برای ایمن نگه داشتن او می افتد دشوار است. دریابید که چگونه می توانید از طریق ایجاد یک رابطه قابل اعتماد در زندگی فرزندتان مشارکت داشته باشید.

این می تواند کمک کند اگر شما:

  • می خواهید بفهمید که چرا ایجاد اعتماد بسیار مهم است.
  • نگران این هستید که فرزندتان اعتماد شما را بشکند.
  • می خواهید یاد بگیرید که چگونه اعتماد متقابل را با فرزند خود تقویت کنید.

چرا ایجاد اعتماد با نوجوانتان مهم است؟

فرزند شما به اعتماد شما برای کمک به او در انتقال به بزرگسالی نیاز دارد. با این حال، این اعتماد باید متقابل باشد. شما و فرزندتان باید در میانه قرار گیرید و روشی سالم برای اعتماد به یکدیگر و هر یک از تصمیمات خود ایجاد کنید. به یاد داشته باشید که هرچه این اعتماد متقابل بیشتر مورد آزمایش قرار گیرد، زمان بیشتری طول می کشد تا به جایی برسید که هر دو مطمئن باشید می توانید به یکدیگر اعتماد کنید. رابطه بدون اعتماد منجر به حدس دوم و زیر سوال بردن صداقت یکدیگر می شود. وقتی که فرزند شما کودک بود، احتمالاً به طور بی‌شرط به شما اعتماد داشته و شما را به عنوان کسی که او را در امان نگه می‌داشت، می‌پذیرفت.

با این حال، وقتی کودک ها بزرگ و مستقل تر می شوند، بیشتر متوجه می شوند و سؤال می کنند. تقریباً در این زمان است که فرزند شما ممکن است متوجه شود که آیا آنچه را که می‌گویید انجام می‌دهید، که عاملی کلیدی در ایجاد اعتماد است.به عنوان والد، شما نمی‌توانید اعتماد را از فرزندتان خواسته و انتظار کنید. این یک فرآیند تدریجی است که به تعهد متقابل نیاز دارد و بدون شک رابطه شما را تقویت خواهد کرد. همچنین فرزند شما را آماده می‌کند تا در آینده روابط سالمی برقرار کند. ارزشمند است که توجه داشته باشید که نوجوانان در دوره حساس و شخصی زندگی خود قرار دارند. فضای شخصی برای آن‌ها بسیار مهم می‌شود، بنابراین اینکه به دنبال حریم شخصی خود هستند، همیشه به معنای انجام فعالیت ناشناخته نیست. مهم است که این را در نظر داشته باشید.

مزایای ایجاد اعتماد با نوجوان

با ایجاد یک رابطه قابل اعتماد با نوجوان خود احتمالاً مزایای زیادی را مشاهده خواهید کرد از جمله:

  • نوجوان شما احساس راحتی می کند و در مورد مسائل دشوار با شما صحبت می کند.
  • نوجوان شما رفتارهای مثبت و قابل اعتمادی را در سایر جنبه های زندگی خود نشان می دهد و او را برای روابط مثبت در بزرگسالی آماده می کند.
  • با ایجاد رابطه ای با نوجوان خود که فراتر از رابطه انضباطی والدین و فرزند است  پیوند خود را برای سال های آینده تقویت کنید.

اگر فرزندم اعتماد من را نقض کند چه؟

باید انتظار نقض اعتماد را داشت، به ویژه زمانی که فرزند شما مرزها را به منظور آزمودن استقلال خود به چالش می‌کشد.

بسته به تأثیر اعمال آن‌ها، باید با آن‌ها همکاری کنید تا در مورد پیامدهای مناسب تصمیم گیری کنید، که می تواند از یک گفتگوی ساده در مورد انتظارات شما تا حذف امتیازات را شامل شود، در حالی که آنها نشان می دهند که می توانند اعتماد را دوباره ایجاد کنند. به یاد داشته باشید که به عنوان والدین، شما مهمترین الگو در زندگی فرزندتان هستید و برای اینکه به فرزندتان بیاموزید که چگونه انتظار دارید رفتار کند، ضروری است که صداقت و قابل اعتماد بودن را نشان دهید.

با آنها در مورد اهمیت صداقت و اعتماد صحبت کنید، اما همچنین مطمئن شوید که در اعمال شما منعکس می شود. اگر فرزندتان مکرراً بدون نشان دادن هیچ نشانه‌ای از پشیمانی، اعتماد شما را می‌شکند، یا اگر رفتارهای خودتخریبی از خود نشان می‌دهد، ممکن است وقت آن رسیده است که از یک متخصص مانند مشاور یا روانشناس کمک بگیرید، زیرا این می‌تواند نشان‌دهنده مشکلات اساسی دیگر باشد. ارتباط با سایر والدین در جامعه خود را در نظر بگیرید تا به طور قابل اعتماد از فعالیت ها و دوستان فرزند خود مطلع شوید.

اعتماد بین والدین و کودک

خود محوری در نوجوانان چیست؟

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید