چگونه احساس خوشبختی کنیم

چگونه احساس خوشبختی کنیم
در این پست می‌خوانید:

6 نکته ما را امتحان کنید تا به شما کمک کند شادتر باشید، کنترل بیشتری داشته باشید و بتوانید بهتر با فراز و نشیب های زندگی کنار بیایید.

سطوح استرس خود را مدیریت کنید

اگر در زندگی‌تان استرس زیادی دارید، راه‌هایی برای کاهش آن بیابید، مانند یادگیری چند تکنیک مدیریت زمان یا صحبت با رئیس‌تان درباره تغییر ساعات کاری.

ورزش و زمان منظم را به خود معرفی کنید. اینها تغییرات مثبتی هستند. کنترل زمان خود از این طریق می تواند به طور موثر استرس را کاهش دهد.

اگر همراه با استرس احساس اضطراب دارید، تکنیک‌های تنفسی می‌توانند به شما کمک کنند.

از طنز استفاده کنید و از خود لذت ببرید

اگر سعی کنید جنبه خنده دار موقعیت ها را ببینید اغلب می توانید بهتر با آن کنار بیایید. جوک ها راهی برای کم اهمیت جلوه دادن نگرانی ها دارند.

انجام کارهایی که از آنها لذت می برید برای سلامت عاطفی شما نیز مفید است. فعالیت های ساده مانند تماشای ورزش با یک دوست، غوطه ور شدن در حمام، یا قرار گذاشتن با دوستان برای قهوه، همگی می توانند روز شما را بهبود بخشند.

انجام کاری که در آن مهارت دارید مانند آشپزی یا رقصیدن راه خوبی برای لذت بردن از خود و داشتن حس موفقیت است.

سعی کنید از چیزهایی که در آن زمان لذت بخش به نظر می رسند اما بعد از آن احساس شما را بدتر می کنند اجتناب کنید مانند نوشیدن بیش از حد الکل یا خوردن غذاهای ناسالم.

عزت نفس خود را تقویت کنید

عزت نفس احساسی است که نسبت به خود دارید. بهترین راه برای بهبود عزت نفس این است که با خود همانطور رفتار کنید که با یک دوست ارزشمند رفتار می کنید، به روشی مثبت اما صادقانه.

به زمانی که خودتان را تحقیر می‌کنید توجه کنید، مثلاً فکر کنید: «تو خیلی احمقی که آن شغل را بدست نیاوردی» و در عوض فکر کنید: «آیا این را به بهترین دوستم می‌گویم؟» احتمالا این کار را نمی کنید.

به جای آن چیز مثبتی به خود بگویید، مانند: “شما آدم باهوشی هستید، شغل بعدی را خواهید گرفت.”

سبک زندگی سالمی داشته باشید

مصرف الکل خود را محدود کنید

وقتی زمان سخت است نوشیدن الکل وسوسه انگیز است زیرا احساسات دردناک را قابل تحمل می کند. اما می تواند برخی از احساسات را اغراق آمیز کند و شما را عصبانی یا پرخاشگر کند. همچنین می تواند باعث شود شما احساس افسردگی بیشتری کنید.

یک رژیم غذایی متعادل را انتخاب کنید

انتخاب‌های سالم در مورد رژیم غذایی می‌تواند به شما احساس قوی‌تری بدهد. شما کار مثبتی برای خود انجام می دهید که عزت نفس شما را بالا می برد.

یک رژیم غذایی خوب به مغز و بدن شما نیز کمک می کند تا به طور موثر کار کنند. سعی کنید یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید که شامل تمام گروه های اصلی غذایی باشد.

کمی ورزش کن

حتی ورزش متوسط ​​هم مواد شیمیایی را در مغز آزاد می کند که خلق و خوی شما را بهبود می بخشد. این می تواند به شما کمک کند بهتر بخوابید، انرژی بیشتری داشته باشید و قلب خود را سالم نگه دارید.

تمرینی را انتخاب کنید که از آن لذت می برید. اگر کمک کرد آن را با یک دوست انجام دهید یا به موسیقی گوش دهید. بزرگسالان باید 150 دقیقه در هفته را هدف قرار دهند.

به اندازه کافی خوابیدن

حدود 7 تا 8 ساعت میانگین خوابی است که یک بزرگسال برای استراحت کامل بدن و ذهن خود به آن نیاز دارد.

نوشتن یک لیست «کارها» برای روز بعد قبل از خواب می تواند افکار شما را سازماندهی کند و ذهن شما را از هرگونه مزاحمت پاک کند.

صحبت کنید و به اشتراک بگذارید

ارتباط مهم است، چه با یک دوست چه با یکی از اعضای خانواده یا مشاور.

صحبت کردن در مورد مسائل به شما کمک می کند تا تنش را از بین ببرید، نه اینکه آن را درون خود نگه دارید. این به تقویت روابط شما و ارتباط با مردم کمک می کند.

بسیاری از مردم صحبت کردن با یک مشاور در مورد چیزهایی که آنها را آزار می دهد بسیار مفید می دانند.

انعطاف پذیری خودرا تقویت کنید.

انعطاف پذیری چیزی است که به شما امکان می دهد با فراز و نشیب های زندگی کنار بیایید. ساختن چیزی ارزشمند از زمان های دردناک به رشد انعطاف پذیری شما کمک می کند.

راه‌اندازی یک گروه حمایتی برای کمک به دیگران یا ساختن چیزی خلاقانه از تجربیات بد مثلاً با نوشتن، نقاشی یا آواز خواندن می‌تواند به شما در ابراز درد و گذر از روزهای سخت کمک کند.

هنر مهربانی

مزایای ارتباطات سالم

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید