صمیمیت عاطفی چیست؟

صمیمیت عاطفی چیست؟
در این پست می‌خوانید:

ازدواج بسیار شبیه یک سفر جاده ای است. بعضی از روزها آسمان آبی و آفتاب است، در حومه شهر با باد در موهایتان و موسیقی با صدای بلند رانندگی می کنید. روزهای دیگر مسدود شدن جاده ها، ترافیک و انحرافات است. وقتی بیرون می روید، هرگز نمی دانید چه چیزی در پیش است. راهی که سفر می کنید همیشه آسان نخواهد بود، اما این سفر جایی است که ازدواج شما تقویت می شود و پیشرفت می کند.

سفر از روزی شروع می شود که شما می گویید “من انجام می دهم.” همیشه آسان نخواهد بود، اما تمام دست اندازهای جاده به شما کمک می کند تا به هم نزدیکتر شوید. وقتی همه آن خطرات دست به دست هم دهند، ارتباط شما را تقویت می کند.

محققان دانشگاه کرنل دریافتند که موفق ترین ازدواج ها شامل ارتباط عاطفی، دانش و تعهد است. این سه مولفه برای یک ازدواج شاد و سالم حیاتی هستند. آنها همچنین به ایجاد صمیمیت عاطفی در رابطه شما کمک می کنند.

صمیمیت عاطفی در ازدواج چیست؟

این فرآیند مستمر و عمدی شناخت کامل همسرتان و شناخته شدن کامل توسط همسرتان است. صمیمیت اغلب با رابطه جنسی برابر است، اما خیلی بیشتر از این است. در واقع پنج نوع صمیمیت وجود دارد: احساسی، فکری، تجربی، معنوی و جنسی.

در حال حاضر، بیایید روی صمیمیت عاطفی تمرکز کنیم زیرا برای انواع دیگر بسیار مهم است. صمیمیت عاطفی اصلی ترین رکن همه روابط است.

صمیمیت عاطفی درک اتفاقاتی است که در درون همسرتان می‌گذرد (و احساس می‌کنید که او شما را به همان شیوه درک می‌کند). دانستن تمام احساسات، امیدها، رویاها، آسیب پذیری ها، ترس ها، انگیزه ها و خواسته های آنهاست.

این به دست آوردن درک بهتری از چیزهایی است که همسرتان را به حرکت در می‌آورد یا آن‌ها را تحریک می‌کند، چه علایق و دسیسه‌هایی را به دنبال دارد، و آن شخصی را که به او متعهد شده‌اید مجذوب و مسحور می‌کند. صمیمیت عاطفی به سادگی در درک شما از همسرتان عمیق تر می شود.

صمیمیت عاطفی به زوج هایی نیاز دارد که نقش یک کارآگاه دلسوز را ایفا کنند.

ایجاد صمیمیت عاطفی فرآیندی مستمر از یادگیری، درک و همدلی با شخصیت درونی همسرتان است. هم مرد و هم زن، ارتباط عاطفی را برای یک رابطه سالم و طولانی مدت ضروری می دانند.

بنابراین، صمیمیت عاطفی در ازدواج چگونه است؟

در ادامه جملاتی بیان شده که افرادی که در ازدواج با صمیمیت عاطفی قوی ممکن است بگویند:

هر وقت صحبت می کنیم، حتی اگر مخالف باشیم، احساس می شود که صدای من شنیده می شود.

وقتی با هم هستیم، فقط دو نفر در یک اتاق نیستیم. ما واقعاً به هم وصل می شویم.

وقتی من مشکلی را توضیح می‌دهم، او سعی نمی‌کند مسائل را اصلاح کند، مگر اینکه آن را بخواهم. او فقط گوش می دهن تا سعی کند احساس من را درک کند.

وقتی اختلاف نظر داریم، لزوماً به نظر نمی رسد که در طرف مقابل هستیم. به نظر می رسد که ما در یک طرف هستیم و سعی می کنیم همان مشکل را حل کنیم.

ما سرمان شلوغ است، اما زمانی را برای گذراندن با یکدیگر اختصاص می دهیم. این برای ما مهم است.

زوج هایی با صمیمیت عاطفی

  • احساس اعتماد و امنیت قوی تری دارند. دانستن و شناخته شدن باعث می شود که برای حضور در تیم خود به شریک زندگی تان اعتماد کنید. تنها زمانی که شخصیت واقعی خودتان باشید می توانید احساس امنیت و پذیرفته شدن داشته باشید.
  • عیوب یکدیگر را بیشتر می پذیرند. درک اینکه همسرتان کیست به شما قدردانی و شفقت بیشتری نسبت به او می دهد. وقتی در یک رابطه یک خیابان دو طرفه باشد، زیباست.
  • صمیمیت فیزیکی قوی تری داشته باشید. صمیمیت عاطفی و صمیمیت جنسی تأثیر قابل توجهی بر یکدیگر دارند.

چگونه صمیمیت عاطفی ایجاد کنید؟

صمیمیت عاطفی باید اساس ازدواج شما باشد. تمام انواع دیگر صمیمیت برای پیشرفت به این پایه نیاز دارند. در اینجا چند راه برای ایجاد آن پایه وجود دارد:

  • روزانه ارتباط برقرار کنید.
  • از همسرتان قدردانی کنید.
  • در مورد همسرتان کنجکاو باشید.
  • خود را از نظر عاطفی در دسترس قرار دهید.
  • در زندگی با همسرتان، باید خودتان واقعیتان باشید.

ازدواج یک سفر زیباست. یک روز به عقب نگاه خواهید کرد و از مسیرهای انحرافی و موانع لذت خواهید برد زیرا این چیزها صمیمیت عاطفی شما را تقویت می کند. از سفر لذت ببرید و هر نوبت را دست در دست همسرتان بگیرید.

 

ساخت عشق پایدار: اهمیت هوش عاطفی

8 نکته شگفت انگیز برای یک آخر هفته عاشقانه با شریک زندگی خود

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید