5 مزیت یادگیری نواختن یک آلات موسیقی در دوران تحصیل و نحوه شروع

5 مزیت یادگیری نواختن یک آلات موسیقی در دوران تحصیل و نحوه شروع

به عنوان یک دانش آموز، ممکن است عنوان این مقاله را می خوانید و فکر کنید، “شما باید دیوانه باشید.”

درست است زندگی دانشجویان به شدت پر مشغله است تا جایی که صبح وقتی برای صرف صبحانه در نظر نمی گیرند. با این حال، در همان زمان، داشتن یک سرگرمی، یعنی اختصاص بخشی از آن زمان گرانبها به انجام کاری که از آن لذت می برید، می تواند باعث شود که احساس کنید یک فرد کاملاً جدید هستید.

با این حال، امتناع از هرگونه سرگرمی راه حل مناسبی نیست. در این مقاله، برخی از مزایای نواختن آلات موسیقی در دوران دانشگاه را به شما می گوییم و نکاتی را برای شروع به شما ارائه می دهیم.

بهبود رشد شناختی

یادگیری نواختن یک آلت موسیقی، به خصوص در بزرگسالی، سخت است. هیچ بحثی وجود ندارد با این حال، بسیار ارزشمند است. هنگامی که نواختن را یاد می گیرید، حافظه خود را با حفظ نت ها، ریتم ها و الگوها نیز تمرین می دهید. گوش شما تیزتر می شود که می تواند به شما در مطالعه یک زبان خارجی کمک کند. بسته به ابزار، احتمالاً مهارت های حرکتی شما نیز بهبود می یابد.

یکی دیگر از مهارت هایی که برای دانش آموزان حیاتی است، بهبود تمرکز است. وقتی یک ساز می نوازید، نمی توانید دور شوید یا به چیزهای دیگر فکر کنید. باید حضور داشته باشید و متمرکز باشید. در عصر TikTok، این بسیار نادر و ارزشمند است.

افزایش خلاقیت

افزایش خلاقیت با موسیقی

وقتی نواختن یک ساز را یاد می گیرید، فقط نت ها و آهنگ ها را حفظ نمی کنید. شما تمام صداهایی را که ساز قادر به تولید آنهاست مطالعه می کنید. شما تشویق می‌شوید که آزمایش کنید، تکنیک‌های جدید را امتحان کنید و صداهای جدید استخراج کنید، همه در یک فضای امن، به تنهایی یا با یک معلم. این امر ناگزیر منجر به پرورش خلاقیت، عادت کردن و یادگیری نحوه ابراز وجود می شود. حتی خجالتی ترین افراد نیز می توانند احساسات و عواطف خود را از طریق موسیقی بیان کنند.

مهارت های اجتماعی تقویت شده

اگر انتخاب می کنید که در یک گروه، یک ارکستر یا یک گروه کر بنوازید، باید با هم ارتباط برقرار کنید، مشکل را حل کنید. اگرچه ممکن است برای شخصی بسیار محتاط ترسناک به نظر برسد، اما در واقع برای شما خوب است. در این زندگی باید با تعارض دست و پنجه نرم کنید. این اجتناب ناپذیر است و هر چه زودتر یاد بگیرید مشکلات را با دیگران حل کنید، بهتر است.

به هر حال، نواختن در یک گروه فقط درگیری نیست. همچنین می توانید دوستی های قوی یا حتی روابط عاشقانه ایجاد کنید. موسیقی، حسی که برای اولین بار روی صحنه به وجود می‌آید و حتی درگیری‌های فوق‌الذکر، همه افراد را در نهایت به هم نزدیک‌تر می‌کند. بنابراین این پیوندها حتی ممکن است مادام العمر شوند.

تسکین استرس

موسیقی اثر درمانی ثابت شده ای بر مغز افراد دارد. موسیقی یک اثر آرام بخش بر بدن شما دارد و زمانی که آن را یاد گرفتید می تواند نوعی مراقبه باشد. به طور کلی، داشتن هر گونه خروجی خلاقانه باعث کاهش شدید استرس شما می شود و نوعی حواس پرتی خواهد بود. وقتی روی کاری که در حال حاضر انجام می‌دهید سرمایه‌گذاری می‌کنید، و این برای شما شادی می‌آورد، به مطالعات، فینال‌های پیش رو و ضرب‌الاجل‌ها فکر نمی‌کنید.

مطمئنا، فرار ممکن است سالم ترین راهبرد مقابله ای نباشد، اما موسیقی فقط به این موضوع مربوط نمی شود. علاوه بر این، احساس موفقیت که با یادگیری یک آهنگ یا تکنیک جدید به وجود می آید نیز می تواند بسیار درمانی باشد.

افزایش آگاهی فرهنگی

یادگیری در مورد سبک های مختلف موسیقی و ریشه های فرهنگی آنها می تواند به دانش آموزان کمک کند تا قدردانی بیشتری از فرهنگ های متنوع پیدا کنند. هنگامی که نواختن یک ساز را یاد گرفتید، به احتمال زیاد تمایل به یادگیری بیشتر دارید. این امر منجر به کاوش بیشتر فرهنگ پشت هر سبک می شود و باعث می شود شما بهتر از فرهنگ جهانی مطلع شوید.

چگونه شروع به یاد گیری کنیم؟

بسیاری از کالج‌ها و دانشگاه‌ها کلاس‌های موسیقی با طیف وسیعی از سازها و سطوح مهارت ارائه می‌دهند. این کلاس‌ها معمولاً توسط مربیان با تجربه تدریس می‌شوند و می‌توانند یک محیط یادگیری ساختاریافته را فراهم کنند. در اطراف محوطه دانشگاه بپرسید یا در تابلوی اعلانات به دنبال آگهی بگردید.

راه دیگر برای پیوستن به دنیای موسیقی در محوطه دانشگاه، پیوستن به یک گروه است. حتی برخی ابزار یا حداقل راهی برای قرض دادن به شما می دهند. با این حال، برای اینکه بتوانید به آن بپیوندید، باید در سطح خاصی از تسلط باشید. هیچ کس پیانیستی را نمی خواهد که نتواند نت ها را بخواند.

البته یک گزینه بدون سرمایه گذاری اینترنت است. یوتیوب منبع عالی اطلاعات در مورد هر موضوعی است. می‌توانید نوازندگان باس، پیانیست‌ها، درامرها و تولیدکنندگان موسیقی الکترونیک را بیابید که همگی مایلند مهارت‌های خود را به اشتراک بگذارند. دست خود را بر روی یک ساز بذارید و آن را دنبال کنید!

خرید گیتار یا هر ساز دیگری به سختی با بودجه ماهانه دانش آموز تناسب دارد. یک راه حل، گرفتن کلاس از یک همکلاسی است. پرس و جو کنید شاید کسی در خوابگاه شما حاضر باشد کلاس هایی را با ساز شخصی خود برگزار کند. هنگامی که کمی بیشتر یاد گرفتید و متوجه شدید که آیا واقعاً نواختن را دوست دارید، می توانید شروع به پس انداز کنید. یا حتی از والدین خود برای هدیه تولد یک ساز بخواهید. آنها احتمالاً این واقعیت را دوست خواهند داشت که شما مایل به توسعه مهارت جدیدی هستید.

در نهایت، بهترین راه برای یادگیری یک ساز به سبک یادگیری و اهداف فردی شما بستگی دارد. مهم است که گزینه های مختلف را بررسی کنید و بهترین گزینه را پیدا کنید.

یادگیری نواختن یک آلت موسیقی در دوران دانشجویی می تواند مزایای متعددی مانند بهبود رشد شناختی، افزایش خلاقیت، افزایش مهارت های اجتماعی، کاهش استرس و افزایش آگاهی فرهنگی داشته باشد. این مزایا را می توان از طریق شرکت در کلاس های موسیقی ارائه شده توسط دانشگاه ها یا پیوستن به یک گروه موسیقی در محوطه دانشگاه به دست آورد. به طور کلی، یادگیری نواختن یک آلت موسیقی می تواند تجربه ای مفید و سودمند برای دانشجویان باشد.

فواید مطالعه با موسیقی

چگونه موسیقی، هنر و رقص منجر به طول عمر می شود

 

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید