کودکان و سلامت روان

کودکان و سلامت روان

آیا نگران سلامت روان کودک خود یا کودکی هستید که می شناسید؟ یا شما یک کودک هستید که به دنبال کمک هستید؟

دریابید که برخی از مشکلات رایج سلامت روان در کودکان چیست، چرا سلامت روان خوب برای کودکان مهم است و چه کاری می توان برای کمک به آنها انجام داد.

چرا سلامت روان کودکان مهم است؟

داشتن سلامت روان کلیدی برای رشد سالم و رفاه هر کودک است. کودکان به سلامت روانی خوب نیاز دارند. نه تنها برای اینکه بتوانند با چالش ها کنار بیایند و با تغییرات سازگار شوند، بلکه بتوانند احساس خوبی نسبت به خود داشته باشند، روابط سالمی با دیگران ایجاد کنند و از زندگی لذت ببرند.

سلامت روان یک کودک می تواند تحت تأثیر چیزهای زیادی باشد، مانند شرایط خانوادگی، زندگی مدرسه و رویدادهای زندگی. در حالی که کودکان در هر سنی می توانند مشکلات روانی را تجربه کنند، در سنین 12 تا 16 سالگی بیشتر در معرض خطر هستند.

اگر فرزند شما یا کودکی که می شناسید دارای مشکلات سلامت روانی است، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که قبل از بدتر شدن وضعیت کمک بگیرید.

مسائل مربوط به سلامت روان در کودکان

همه گاهی اوقات احساس غمگینی، عصبانیت یا ناراحتی می کنند، از جمله کودکان. اما اگر کودکی در بیشتر مواقع این احساس را داشته باشد نشانه آن است که ممکن است به کمک نیاز داشته باشد. علائم دیگر عبارتند از دشواری در کنار آمدن با دیگران یا علاقه مند ماندن به فعالیت ها.

بچه ها می توانند وقتی بزرگ می شوند با طیف وسیعی از مسائل دست و پنجه نرم کنند. برخی از مشکلات رایج مرتبط با سلامت روان که آنها تجربه می کنند عبارتند از:

حدود 1 نفر از هر 7 کودک و نوجوان 4 تا 17 ساله اخیراً یک اختلال سلامت روان را در استرالیا تجربه کرده اند. شایع ترین اختلال ADHD و پس از آن اضطراب، افسردگی و اختلال سلوک است.

تعداد تماس‌ها با خط کمکی کودکان در طول همه‌گیری کووید-۱۹ افزایش یافت. اکثر این تماس ها در مورد سلامت روان و رفاه عاطفی بود.

اگر فکر می‌کنید فرزندتان مشکل سلامت روانی دارد، مهم است که از یک متخصص کمک بگیرید.

چگونه می توانم سلامت روان کودکان را بهبود بخشم؟

کارهای زیادی وجود دارد که می‌توان برای بهبود سلامت روان و کمک به جلوگیری از ایجاد مشکلات روانی انجام داد. برای مثال، خواب کافی، خوب غذا خوردن و انجام فعالیت بدنی منظم برای کودکان نیز مانند بزرگسالان مهم است.

روابط طولانی مدت، ایمن و مطمئن، مانند خانواده کودک (شامل خانواده گسترده و مراقبان)، تاثیرگذارترین عوامل در زندگی کودک در نظر گرفته می شود. مشکلات سلامت روان در کودکان ممکن است به صورت کشمکش‌های مکرر یا شدید با احساسات، افکار، رفتارها، یادگیری یا روابط آنها ظاهر شود.

به عنوان والدین یا بزرگسال نگران، چند قدم ساده برای حمایت از سلامت روان کودک وجود دارد. اینها چیزهایی مانند علاقه مندی فعال به کودک، تشویق آنها به صحبت در مورد آنچه در زندگی آنها اتفاق می افتد و آگاهی از تغییرات در رفتار آنها هستند. اگر نگران هستید، از پزشک یا سایر متخصصان سلامت یا سلامت روان کمک بگیرید.

10 راه برای کمک به کاهش اضطراب دوران کودکی و مهار ترس

ADHD در کودکان

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید